Studniówka maturzystów ze „Skłodowskiej” (foto)

Wydarzenia

Studniówka maturzystów ze „Skłodowskiej” (foto)

11.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie zakończyli tegoroczny sezon studniówkowy. Ich bal odbył się w ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego w hali WOSiR – jedynym miejscu w Wyszkowie, które jest w stanie pomieścić maturzystów aż z dziewięciu klas liceum i technikum, oczywiście z osobami towarzyszącymi.
Cytatem z „Pana Tadeusza”: „ (…) Podkomorzy rusza / I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, / I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi, / I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi” – maturzyści zaprosili do dostojnego poloneza. 
- Przez okres naszej nauki nie szczędziliśmy wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa – rozpoczęli część oficjalną.
Nim jednak oddali się szaleństwom na parkiecie, dyrektor Marian Popławski przywitał ich w świecie dorosłych: - Widzę nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i marzeniami. Nie rezygnujcie z nich. Za 96 dni egzamin, który będzie decydował o waszej przyszłości. Życzę pomyślności, połamania piór i odwagi.
- Szkoła dobrze przygotowała was do matury i dorosłego życia – dodał starosta Bogdan Pągowski. – Będziecie podejmowali dojrzałe decyzje i ponosili za nie odpowiedzialność. Dziękuję nauczycielom i rodzicom. Jesteśmy dumni, że mamy taką piękną młodzież.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele zakładów pracy, z którymi współpracuje szkoła, m.in. wiceprezes Quad/Graphics Tomasz Kędziora. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. Ostatni raz na studniówce byłem 25 lat temu, własnej studniówce – przyznał. – Pamiętam, że był to szczególny czas, czas wyborów. Będziecie mieli ich mnóstwo. Życzę, by były dobre i świadome.
Życzenia maturzystom złożyli również ks. Karol Skrodzki, przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
- W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach byliście z nami zawsze wy, drodzy nauczyciele. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. To właśnie państwo wprowadziliście nas w dorosłość, pomagaliście rozstrzygać życiowe dylematy i podejmować wyzwania – dziękowali maturzyści. A szczególne ciepło wychowom: Hannie Czajkowskiej i Małgorzacie Augustyniak, Karinie Gnatkowskiej, Jackowi Niewiadomskiemu, Bogusławie Pawelskiej-Kozon, Katarzynie Sawickiej, Grzegorzowi Siemienowskiemu, Aldonie Tolak, Sylwii Wojciechowskiej i Katarzynie Zglinickiej.
Ale również wychowawcy (w ich imieniu Katarzyna Zglinicka i Jacek Niewiadomski) podziękowali opuszczającym mury szkoły wychowankom: - Zawsze staraliśmy się być blisko was, prostować ścieżki, wskazywać nowe możliwości. Ale od was również otrzymaliśmy bardzo, bardzo wiele. Zarażaliście nas optymizmem i werwą. Dziś przed wami inny egzamin dojrzałości – egzamin dojrzałej zabawy. Jesteśmy pewni, że zdacie go bardzo dobrze.
Uczniowie serdecznie podziękowali również rodzicom „za wsparcie, troskę, pomoc w każdym dniu życia.” Zadedykowali im piosenkę Anny Jantar „To co mam”, którą wykonała Oliwia Jabłońska.
Część oficjalną zakończył walc w wykonaniu Mateusza Rozenka i Darii Żuchowskiej, Rafała Waszkiewicza i Olgi Karłowicz, Pawła Stasiaka i Aleksandry Traczyk, Adama Rydzewskiego i Sylwii Ćwik, Mateusza Dylewskiego i Kingi Kowalskiej, Patryka Bączka i Sary Błaszkowskiej, Piotra Zielińskiego i Katarzyny Poziemskiej, Kamila Koczary i Magdaleny Pędzich. Uczniów przygotowała Marzena Strzemieczna. 
Bal studniówkowy wspólnie otworzyli dyr. Marian Popławski i przewodniczący studniówkowego komitetu organizacyjnego Andrzej Skoczeń.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan