Studniówka maturzystów ze „Skłodowskiej” (foto)

Wydarzenia

Studniówka maturzystów ze „Skłodowskiej” (foto)

11.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie zakończyli tegoroczny sezon studniówkowy. Ich bal odbył się w ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego w hali WOSiR – jedynym miejscu w Wyszkowie, które jest w stanie pomieścić maturzystów aż z dziewięciu klas liceum i technikum, oczywiście z osobami towarzyszącymi.
Cytatem z „Pana Tadeusza”: „ (…) Podkomorzy rusza / I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, / I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi, / I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi” – maturzyści zaprosili do dostojnego poloneza. 
- Przez okres naszej nauki nie szczędziliśmy wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa – rozpoczęli część oficjalną.
Nim jednak oddali się szaleństwom na parkiecie, dyrektor Marian Popławski przywitał ich w świecie dorosłych: - Widzę nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i marzeniami. Nie rezygnujcie z nich. Za 96 dni egzamin, który będzie decydował o waszej przyszłości. Życzę pomyślności, połamania piór i odwagi.
- Szkoła dobrze przygotowała was do matury i dorosłego życia – dodał starosta Bogdan Pągowski. – Będziecie podejmowali dojrzałe decyzje i ponosili za nie odpowiedzialność. Dziękuję nauczycielom i rodzicom. Jesteśmy dumni, że mamy taką piękną młodzież.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele zakładów pracy, z którymi współpracuje szkoła, m.in. wiceprezes Quad/Graphics Tomasz Kędziora. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. Ostatni raz na studniówce byłem 25 lat temu, własnej studniówce – przyznał. – Pamiętam, że był to szczególny czas, czas wyborów. Będziecie mieli ich mnóstwo. Życzę, by były dobre i świadome.
Życzenia maturzystom złożyli również ks. Karol Skrodzki, przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
- W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach byliście z nami zawsze wy, drodzy nauczyciele. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. To właśnie państwo wprowadziliście nas w dorosłość, pomagaliście rozstrzygać życiowe dylematy i podejmować wyzwania – dziękowali maturzyści. A szczególne ciepło wychowom: Hannie Czajkowskiej i Małgorzacie Augustyniak, Karinie Gnatkowskiej, Jackowi Niewiadomskiemu, Bogusławie Pawelskiej-Kozon, Katarzynie Sawickiej, Grzegorzowi Siemienowskiemu, Aldonie Tolak, Sylwii Wojciechowskiej i Katarzynie Zglinickiej.
Ale również wychowawcy (w ich imieniu Katarzyna Zglinicka i Jacek Niewiadomski) podziękowali opuszczającym mury szkoły wychowankom: - Zawsze staraliśmy się być blisko was, prostować ścieżki, wskazywać nowe możliwości. Ale od was również otrzymaliśmy bardzo, bardzo wiele. Zarażaliście nas optymizmem i werwą. Dziś przed wami inny egzamin dojrzałości – egzamin dojrzałej zabawy. Jesteśmy pewni, że zdacie go bardzo dobrze.
Uczniowie serdecznie podziękowali również rodzicom „za wsparcie, troskę, pomoc w każdym dniu życia.” Zadedykowali im piosenkę Anny Jantar „To co mam”, którą wykonała Oliwia Jabłońska.
Część oficjalną zakończył walc w wykonaniu Mateusza Rozenka i Darii Żuchowskiej, Rafała Waszkiewicza i Olgi Karłowicz, Pawła Stasiaka i Aleksandry Traczyk, Adama Rydzewskiego i Sylwii Ćwik, Mateusza Dylewskiego i Kingi Kowalskiej, Patryka Bączka i Sary Błaszkowskiej, Piotra Zielińskiego i Katarzyny Poziemskiej, Kamila Koczary i Magdaleny Pędzich. Uczniów przygotowała Marzena Strzemieczna. 
Bal studniówkowy wspólnie otworzyli dyr. Marian Popławski i przewodniczący studniówkowego komitetu organizacyjnego Andrzej Skoczeń.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom