Studniówka maturzystów ze „Skłodowskiej” (foto)

Wydarzenia

Studniówka maturzystów ze „Skłodowskiej” (foto)

11.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie zakończyli tegoroczny sezon studniówkowy. Ich bal odbył się w ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego w hali WOSiR – jedynym miejscu w Wyszkowie, które jest w stanie pomieścić maturzystów aż z dziewięciu klas liceum i technikum, oczywiście z osobami towarzyszącymi.
Cytatem z „Pana Tadeusza”: „ (…) Podkomorzy rusza / I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, / I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi, / I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi” – maturzyści zaprosili do dostojnego poloneza. 
- Przez okres naszej nauki nie szczędziliśmy wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa – rozpoczęli część oficjalną.
Nim jednak oddali się szaleństwom na parkiecie, dyrektor Marian Popławski przywitał ich w świecie dorosłych: - Widzę nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i marzeniami. Nie rezygnujcie z nich. Za 96 dni egzamin, który będzie decydował o waszej przyszłości. Życzę pomyślności, połamania piór i odwagi.
- Szkoła dobrze przygotowała was do matury i dorosłego życia – dodał starosta Bogdan Pągowski. – Będziecie podejmowali dojrzałe decyzje i ponosili za nie odpowiedzialność. Dziękuję nauczycielom i rodzicom. Jesteśmy dumni, że mamy taką piękną młodzież.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele zakładów pracy, z którymi współpracuje szkoła, m.in. wiceprezes Quad/Graphics Tomasz Kędziora. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. Ostatni raz na studniówce byłem 25 lat temu, własnej studniówce – przyznał. – Pamiętam, że był to szczególny czas, czas wyborów. Będziecie mieli ich mnóstwo. Życzę, by były dobre i świadome.
Życzenia maturzystom złożyli również ks. Karol Skrodzki, przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
- W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach byliście z nami zawsze wy, drodzy nauczyciele. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. To właśnie państwo wprowadziliście nas w dorosłość, pomagaliście rozstrzygać życiowe dylematy i podejmować wyzwania – dziękowali maturzyści. A szczególne ciepło wychowom: Hannie Czajkowskiej i Małgorzacie Augustyniak, Karinie Gnatkowskiej, Jackowi Niewiadomskiemu, Bogusławie Pawelskiej-Kozon, Katarzynie Sawickiej, Grzegorzowi Siemienowskiemu, Aldonie Tolak, Sylwii Wojciechowskiej i Katarzynie Zglinickiej.
Ale również wychowawcy (w ich imieniu Katarzyna Zglinicka i Jacek Niewiadomski) podziękowali opuszczającym mury szkoły wychowankom: - Zawsze staraliśmy się być blisko was, prostować ścieżki, wskazywać nowe możliwości. Ale od was również otrzymaliśmy bardzo, bardzo wiele. Zarażaliście nas optymizmem i werwą. Dziś przed wami inny egzamin dojrzałości – egzamin dojrzałej zabawy. Jesteśmy pewni, że zdacie go bardzo dobrze.
Uczniowie serdecznie podziękowali również rodzicom „za wsparcie, troskę, pomoc w każdym dniu życia.” Zadedykowali im piosenkę Anny Jantar „To co mam”, którą wykonała Oliwia Jabłońska.
Część oficjalną zakończył walc w wykonaniu Mateusza Rozenka i Darii Żuchowskiej, Rafała Waszkiewicza i Olgi Karłowicz, Pawła Stasiaka i Aleksandry Traczyk, Adama Rydzewskiego i Sylwii Ćwik, Mateusza Dylewskiego i Kingi Kowalskiej, Patryka Bączka i Sary Błaszkowskiej, Piotra Zielińskiego i Katarzyny Poziemskiej, Kamila Koczary i Magdaleny Pędzich. Uczniów przygotowała Marzena Strzemieczna. 
Bal studniówkowy wspólnie otworzyli dyr. Marian Popławski i przewodniczący studniówkowego komitetu organizacyjnego Andrzej Skoczeń.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Interwencja: Wizje a rzeczywistość

Interwencja: Wizje a rzeczywistość

Odsuwa się w czasie dalsze zagospodarowanie pl. Wyzwolenia. Gmina odstąpiła od umowy z projektantem. W budżecie na 2017 r. nie ma środków na realizację wizji gminy. Póki co mamy więc wizję dzikiego parkingu… 
zobacz więcej
Protestowali przed ubojnią (foto)

Protestowali przed ubojnią (foto)

Ponad 20 aktywistów z Warszawy i Legionowa przyjechało do Wólki Somiankowskiej, by wziąć udział w milczącym proteście przed ubojnią zwierząt.
zobacz więcej
Niech ta historia będzie przestrogą

Niech ta historia będzie przestrogą

Filmik, na którym kobieta ciągnie po chodniku psa na smyczy, wstrząsnął lokalną społecznością. Interweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, będzie interweniowała policja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie właścicielki psa – nieprzyzwyczajonego do smyczy – było naganne. Okazuje się jednak, że kobieta bardzo dba o swoje zwierzaki, a te są do niej mocno przywiązane. – Większą krzywdę zrobilibyśmy im, zabierając je od tej pani – podkreślają wolontariuszki TOZ. 
zobacz więcej
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
manhattan
fotobudka star