STUDNIÓWKA: Dzisiaj możemy poświęcić się zabawie (foto)

Wydarzenia

STUDNIÓWKA: Dzisiaj możemy poświęcić się zabawie (foto)

14.01.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Bal studniówkowy maturzystów Centrum Edukacji Zawodowe i Ustawicznej Kopernik odbył się w sobotę 13 stycznia w eleganckich wnętrzach Domu Weselnego Sylwia w Białymbłocie.  Nie musieli więc wymyślać dekoracji, ale razem ze swoimi rodzicami zadbali o to, żeby była to rzeczywiście magiczna noc, noc, którą będzie trudno zapomnieć. 
 
Oczywiście wszyscy założyli odpowiednie na tę niezwykłą okazję stroje. Dziewczęta i ich partnerzy zachwycali wyglądem. Suknie, fryzury, makijaże były piękne, garnitury stylowe. 
Padło też wiele ważnych słów odnoszących się i do balu, i do tego, co czeka tych młodych ludzi za sto dni.  
- 100 dni dzieli nas od egzaminów maturalnych – przypomniała prowadząca część oficjalną para uczniów. - Dzisiaj jest ten dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć, poświęcić się zabawie. W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje, by więc tradycji stało się zadość, nasz bal rozpoczniemy staropolskim, dostojnym polonezem.
Poloneza tańczono w trzech turach, pierwszą z nich poprowadzili dyrektor Grażyna Kalinowska i starosta Bogdan Pągowski. Można też było podziwiać  ten taniec w trudniejszej choreografii w wykonaniu kilku par, ale zawsze do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.
Ten bal był też doskonałą okazją do złożenia podziękowań i wręczenia kwiatów tym wszystkim, którzy wspierali młodych ludzi podczas nauki w szkole średniej. Dyrekcji dziękowali za „trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów”, „niepowtarzalną atmosferę w szkole, pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka”.  Staroście – „za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy”.
- Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy, uśmiech, dobrą radę – te słowa skierowali do wychowawców wszystkich maturalnych klas. – Z głębi serca dziękujemy. 
Bukiety kwiatów otrzymali: Agnieszka Dorant, obecni i byli wychowawcy – Małgorzata Gałązka i Joanna Marzec, Agnieszka Gołębiewska i Joanna Czembrowska, Agnieszka Nowacińska i Adam Czembrowski, Mariola Kurzątek, Agnieszka Rychlicka, Monika Lipka, Artur Dudek. 
Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom dedykowano  piosenkę „Dni, których nie znamy” w wykonaniu męskiego chóru, który stworzyli uczniowie klas IV techników: pojazdów samochodowych, elektrycznego, mechanicznego i organizacji reklamy.
Szczególnie wzruszającym momentem były podziękowania dla rodziców, którzy „bal studniówkowy przenieśli ze świata marzeń w rzeczywistość”. – Przez całe życie jesteście przy nas, wspieracie nas swoją radą, dodajecie otuchy – nie kryły  swej wdzięczności już dorosłe dzieci, dedykując piosenkę „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu (a’capella ) Anity Jasińskiej. 
Dyr. Grażyna Kalinowska zauważyła, że maturzyści na ten bal, tę chwilę czekali kilka lat. Chwilę, która niestety szybko mija. A przed nimi matura. - Już dziś życzę wam pozytywnych wyników na egzaminach i realizacji planów i marzeń – zwróciła się do swoich uczniów. Dedykowała im piosenkę Wojciecha Młynarskiego i zawarte już w jej tytule przesłanie „Idź swoją drogą”. - Żebyście wybrali tę drogę jedną jedyną z tysiąca, ale najpiękniejszą dla was – życzyła. 
Rodzicom pogratulowała „pięknej i sprawnej organizacji balu studniówkowego”. Życzyła zadowolenia z dzieci i osiągniętych przez nich wyników edukacyjnych. Wychowawcom i nauczycielom – dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.
Staroście podziękowała za wspieranie finansowe szkoły i podejmowanych przez nią różnorodnych przedsięwzięć na rzecz młodzieży. 
Za pokrzepianie ducha podziękowała ks. dziekanowi Zdzisławowi Golanowi, proboszczowi parafii św. Idziego.
Ksiądz zapewnił, że wsparcie duchowe będzie i tej nocy, życzył dużo pięknych przeżyć.
- Dzisiaj tym dumnym krokiem poloneza wkroczyliście w ostatni etap edukacji, pierwszy etap waszej dorosłości – zwrócił się do młodzieży starosta Bogdan Pągowski.  - Życzę wam wspaniałej zabawy do samego rana. Wszystkim zdanej matury, bo to, co zrobicie w maju , będzie rzutowało na waszą przyszłość.
Przewodnicząca komitetu studniówkowego Iwona Romańska i przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych podziękowały dyrekcji, nauczycielom wychowawcom i pracownikom szkoły. Przekazały pani dyrektor czek (na 2 tys.  zł) do wykorzystania na cele edukacyjne i potrzeby szkoły.
Oficjalne rozpoczęcie balu studniówkowego 2018 ogłosiła dyr. Grażyna Kalinowska. - Magiczny wieczór balu studniówkowego 2018 niech mija w pięknej atmosferze – życzyła jego uczestnikom.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość