STUDNIÓWKA: Dzisiaj możemy poświęcić się zabawie (foto)

Wydarzenia

STUDNIÓWKA: Dzisiaj możemy poświęcić się zabawie (foto)

14.01.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Bal studniówkowy maturzystów Centrum Edukacji Zawodowe i Ustawicznej Kopernik odbył się w sobotę 13 stycznia w eleganckich wnętrzach Domu Weselnego Sylwia w Białymbłocie.  Nie musieli więc wymyślać dekoracji, ale razem ze swoimi rodzicami zadbali o to, żeby była to rzeczywiście magiczna noc, noc, którą będzie trudno zapomnieć. 
 
Oczywiście wszyscy założyli odpowiednie na tę niezwykłą okazję stroje. Dziewczęta i ich partnerzy zachwycali wyglądem. Suknie, fryzury, makijaże były piękne, garnitury stylowe. 
Padło też wiele ważnych słów odnoszących się i do balu, i do tego, co czeka tych młodych ludzi za sto dni.  
- 100 dni dzieli nas od egzaminów maturalnych – przypomniała prowadząca część oficjalną para uczniów. - Dzisiaj jest ten dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć, poświęcić się zabawie. W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje, by więc tradycji stało się zadość, nasz bal rozpoczniemy staropolskim, dostojnym polonezem.
Poloneza tańczono w trzech turach, pierwszą z nich poprowadzili dyrektor Grażyna Kalinowska i starosta Bogdan Pągowski. Można też było podziwiać  ten taniec w trudniejszej choreografii w wykonaniu kilku par, ale zawsze do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.
Ten bal był też doskonałą okazją do złożenia podziękowań i wręczenia kwiatów tym wszystkim, którzy wspierali młodych ludzi podczas nauki w szkole średniej. Dyrekcji dziękowali za „trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów”, „niepowtarzalną atmosferę w szkole, pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka”.  Staroście – „za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy”.
- Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy, uśmiech, dobrą radę – te słowa skierowali do wychowawców wszystkich maturalnych klas. – Z głębi serca dziękujemy. 
Bukiety kwiatów otrzymali: Agnieszka Dorant, obecni i byli wychowawcy – Małgorzata Gałązka i Joanna Marzec, Agnieszka Gołębiewska i Joanna Czembrowska, Agnieszka Nowacińska i Adam Czembrowski, Mariola Kurzątek, Agnieszka Rychlicka, Monika Lipka, Artur Dudek. 
Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom dedykowano  piosenkę „Dni, których nie znamy” w wykonaniu męskiego chóru, który stworzyli uczniowie klas IV techników: pojazdów samochodowych, elektrycznego, mechanicznego i organizacji reklamy.
Szczególnie wzruszającym momentem były podziękowania dla rodziców, którzy „bal studniówkowy przenieśli ze świata marzeń w rzeczywistość”. – Przez całe życie jesteście przy nas, wspieracie nas swoją radą, dodajecie otuchy – nie kryły  swej wdzięczności już dorosłe dzieci, dedykując piosenkę „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu (a’capella ) Anity Jasińskiej. 
Dyr. Grażyna Kalinowska zauważyła, że maturzyści na ten bal, tę chwilę czekali kilka lat. Chwilę, która niestety szybko mija. A przed nimi matura. - Już dziś życzę wam pozytywnych wyników na egzaminach i realizacji planów i marzeń – zwróciła się do swoich uczniów. Dedykowała im piosenkę Wojciecha Młynarskiego i zawarte już w jej tytule przesłanie „Idź swoją drogą”. - Żebyście wybrali tę drogę jedną jedyną z tysiąca, ale najpiękniejszą dla was – życzyła. 
Rodzicom pogratulowała „pięknej i sprawnej organizacji balu studniówkowego”. Życzyła zadowolenia z dzieci i osiągniętych przez nich wyników edukacyjnych. Wychowawcom i nauczycielom – dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.
Staroście podziękowała za wspieranie finansowe szkoły i podejmowanych przez nią różnorodnych przedsięwzięć na rzecz młodzieży. 
Za pokrzepianie ducha podziękowała ks. dziekanowi Zdzisławowi Golanowi, proboszczowi parafii św. Idziego.
Ksiądz zapewnił, że wsparcie duchowe będzie i tej nocy, życzył dużo pięknych przeżyć.
- Dzisiaj tym dumnym krokiem poloneza wkroczyliście w ostatni etap edukacji, pierwszy etap waszej dorosłości – zwrócił się do młodzieży starosta Bogdan Pągowski.  - Życzę wam wspaniałej zabawy do samego rana. Wszystkim zdanej matury, bo to, co zrobicie w maju , będzie rzutowało na waszą przyszłość.
Przewodnicząca komitetu studniówkowego Iwona Romańska i przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych podziękowały dyrekcji, nauczycielom wychowawcom i pracownikom szkoły. Przekazały pani dyrektor czek (na 2 tys.  zł) do wykorzystania na cele edukacyjne i potrzeby szkoły.
Oficjalne rozpoczęcie balu studniówkowego 2018 ogłosiła dyr. Grażyna Kalinowska. - Magiczny wieczór balu studniówkowego 2018 niech mija w pięknej atmosferze – życzyła jego uczestnikom.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Okrzei w remoncie (foto)

Okrzei w remoncie (foto)

W ubiegłym tygodniu pełną parą ruszyła gruntowna przebudowa ul. Okrzei, na całym odcinku od Pułtuskiej do Dworcowej sfrezowano nawierzchnię. Zaskoczeni częściowymi wyłączeniami z ruchu kierowcy jeździli po chodnikach, oznakowanie robót nie było bowiem najlepsze.
zobacz więcej
Na budowie drogi wartej 335 mln zł! (foto, video)

Na budowie drogi wartej 335 mln zł! (foto, video)

Po 10 miesiącach budowy 13-kilometrowego odcinka krajowej „ósemki”, między Wyszkowem a węzłem „Poręba”, firma Skanska zrealizowała wymagane kontraktem 20% prac. Cała inwestycja - nowa droga ekspresowa wraz z infrastrukturą mostową - warta jest prawie 335 mln zł. 
zobacz więcej
Projekt sobie, a życie sobie

Projekt sobie, a życie sobie

Czy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wąskiej powstanie wysepka drogowa, a wzdłuż komendy policji uliczka serwisowa, która znacznie ograniczy liczbę miejsc parkingowych i dojazd do znajdującego się obok sklepu? Rozwiązania przyjęte w obecnym projekcie drogi krajowej uniemożliwiają też straży pożarnej wyjazd w lewo. Budowa trwa, ale mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy starają się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do częściowej zmiany planów. A przedsiębiorca z ul. Wąskiej także gminę – do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.
zobacz więcej
Christian Grey w Wyszkowie. Prima aprilis

Christian Grey w Wyszkowie. Prima aprilis

Informacja o tym, że Jamie Dornan, odtwórca roli Christiana Greya przyjedzie do Wyszkowa, była oczywiście prima aprilisowym żartem. Prawdą jest natomiast, że film „Ciemniejsza strona Grey” pobił w wyszkowskim kinie wszelkie rekordy.
zobacz więcej
mrówka inwentaryzacja 2018
ITAMED
mrówka inwentaryzacja 2018

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
20.09% (595 głosów)
3.81% (113 głosów)
9.89% (293 głosów)
9.86% (292 głosów)
1.76% (52 głosów)
1.92% (57 głosów)
17.52% (519 głosów)
25.39% (752 głosów)
5.03% (149 głosów)
1.38% (41 głosów)
1.65% (49 głosów)
1.69% (50 głosów)