Studniówka Centrum Kształcenia ZDZ (foto)

Wydarzenia

Studniówka Centrum Kształcenia ZDZ (foto)

04.02.2018
autor: Marta Borzymek, fot. Karolina Borzymek, Sylwia Bardyszewska
W sobotni wieczór, 3 lutego, w Gościńcu Pod Jesionem, odbyła się studniówka Centrum Kształcenia ZDZ w Wyszkowie. Wszyscy wystąpili w odpowiednich na ten wieczór strojach. Na początku zabrzmiał tradycyjny polonez zatańczony przez uczniów klas maturalnych i poprowadzony przez panią dyrektor Agatę Rydzewską.
Po polonezie, prowadzący część oficjalną uczniowie przywitali nauczycieli, koleżanki i kolegów, rodziców oraz wszystkich obecnych gości. Wyrazili swoje wzruszenie, które wzbudził w nich ten wieczór. Pamiętali o egzaminie dojrzałości, który czeka ich za około sto dni. Jednak ten czas, studniówkę, postanowili spędzić na zabawie w fantastycznej atmosferze. Pani dyrektor Agata Rydzewska w swoim przemówieniu wyraziła nadzieję, że bal ten stanie się tematem jedynie przyjemnych wspomnień. Określiła studniówkę jako „miły przerywnik” od tematów związanych z maturą, wyczekiwany z wielkimi emocjami. Następnie głos zabrał pan dyrektor Dariusz Glinka. Podziękował za zaproszenie do poloneza. Powiedział, że studniówka to wyjątkowy wieczór dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzył również maturzystom powodzenia na egzaminach i w dorosłym życiu.
Również rodzice wspominali moment, gdy ich dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wyrazili swoją wdzięczność za pracę nauczycieli i cierpliwość wychowawców. Życzyli swoim dzieciom niezapomnianego wieczoru.
Uczniowie, składając podziękowanie, wręczyli dyrekcji i nauczycielom kwiaty. Następnie została zakończona część oficjalna, a pani dyrektor uroczyście otworzyła Bal Studniówkowy 2018.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Prosimy o pokój (foto)

Prosimy o pokój (foto)

Przekazywanie przez wyszkowskich harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju to jedna z naszych najpiękniejszych tradycji. Wraz ze światełkiem niosą bowiem głębokie przesłanie, prośbę i wołanie o pokój. Przesłanie, obok którego – jak mówił 18 grudnia podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Wojciecha kapelan wyszkowskiego hufca ZHP ks. Tomasz Trzaska – w dzisiejszym rozchwianym świecie nie można przejść obojętnie.
zobacz więcej
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Piotr Borowiec odszedł ze starostwa

Piotr Borowiec odszedł ze starostwa

Po zaledwie 4 miesiącach pracy odszedł ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, za porozumieniem stron, Piotr Borowiec, naczelnik wydziału organizacyjnego.
zobacz więcej
Białostocką w dwóch kierunkach

Białostocką w dwóch kierunkach

W nocy z środy na czwartek puszczono ruch dwukierunkowy na ul. Białostockiej. Wielu kierowców odetchnęło z ulgą.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020