Strefa ograniczonego parkowania: TAK – 44%, NIE – 55%

Wydarzenia

Strefa ograniczonego parkowania: TAK – 44%, NIE – 55%

23.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Takim wynikiem zakończyła się nasza internetowa sonda, w której pytaliśmy czytelników, czy są za ograniczeniem parkowania w centrum miasta?
Wprowadzenie strefy ograniczonego parkowania ma uluźnić centrum miasta. To przede wszystkim sposób na tych, którzy zostawiają auta w pobliżu przystanków i autobusami jadą do Warszawy. – Strefy bezpłatnej, ale z ograniczeniami czasowymi – na łamach NW mówił niedawno burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Najpierw jednak musimy stworzyć kierowcom możliwość zostawiania aut poza śródmieściem.
Gmina projektuje w tym roku duży parking przy ul. Leśnej, z rondem na skrzyżowaniu z ul. Przemysłową, zatoką autobusową, ścieżkami rowerowymi. Zakres realizacji projektu będzie uzależniony od wysokości dofinansowania, jakie uda się pozyskać. Podobną inwestycję gmina planuje również przy dworcu PKP. To jednak kwestia przyszłości, wciąż trwają rozmowy w kwestii przejęcia przez samorząd terenów od kolei.
Co na pomysł wprowadzenia strefy ograniczonego czasowo parkowania w centrum Wyszkowa nasi czytelnicy? Na TAK opowiedziało się 44,6% głosujących, na NIE – 55,4%.
fot. urząd miejski
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość