Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe (foto)

Wydarzenia

Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe (foto)

27.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Wykorzystując warunki pogodowe, przez trzy dni strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe. W szkoleniu zorganizowanym w Wyszkowie przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział strażacy z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych z terenu województwa.
Ćwiczenia odbywały się 23, 24 i 25 stycznia na terenie wyszkowskiej komendy PSP (część teoretyczna) oraz na zbiorniku wodnym w Skuszewie. W trakcie szkolenia strażacy wykorzystywali m.in. specjalistyczne sanie lodowe, katamaran systemu woda - lód i drabiny przenośne. Ćwiczyli podejmowanie poszkodowanego, pod którym załamał lód.
Ważne było też przypomnienie i praktyczne zastosowanie procedur ratownictwa medycznego podczas udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wychłodzenia i odmrożeń części ciała. Strażacy pracowali w specjalnych ubraniach przeznaczonych do pracy w wodzie oraz sprzęcie asekuracyjnym - kamizelki. Ubrania te spełniają jednocześnie rolę okrycia wierzchniego oraz kamizelki ratunkowej.
W ćwiczeniach brali udział także dwaj nurkowie z SSW-N Wyszków.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pijany kierowca przed policją ukrył się w wychodku (wideo)

Pijany kierowca przed policją ukrył się w wychodku (wideo)

Uciekając z miejsca kolizji, przed policją ukrył się… w drewnianym wychodku. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy, bo już wcześniej kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Odnaleźli go policjanci z grupy SPEED krótko po niebezpiecznie wyglądającej kolizji.
zobacz więcej
Matura'1967 (foto)

Matura'1967 (foto)

Pełne wzruszeń, wspomnień i radości było spotkanie absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego z roku 1967. Radość tym większa, że było to pierwsze od 50 lat rocznikowe spotkanie, wcześniej koleżanki i koledzy ze szkolnej ławy widywali się na zjazdach absolwentów „Norwida”. – Przemiło, sympatycznie, super. Prawie wszyscy się rozpoznaliśmy – opowiadają po spotkaniu, które miało miejsce 3 czerwca.
zobacz więcej
Debata kandydatów na burmistrza

Debata kandydatów na burmistrza

W środę 3 października redakcja Nowego Wyszkowiaka serdecznie zaprasza na debatę kandydatów na burmistrza. Zachęcamy wyborców do jej współtworzenia. O co chcielibyście zapytać kandydatów?
zobacz więcej
Pożyczka dla każdego? Według prawa nie każdy może dostać pożyczkę

Pożyczka dla każdego? Według prawa nie każdy może dostać pożyczkę

Polskie prawo jest łagodne dla pożyczkobiorców. Znaczna część osób może otrzymać pożyczki w bankach i instytucjach pozabankowych. Nie można jednak powiedzieć, że istnieje pożyczka dla każdego - chyba że będzie tu mowa o pożyczce prywatnej. Istnieje kilka sytuacji, w których według prawa firmy nie mogą udzielać pożyczek. To m.in. ubezwłasnowolnienie całkowite oraz upadłość konsumencka.
zobacz więcej