Stracił prawo jazdy

Wydarzenia

Stracił prawo jazdy

06.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policja odebrała prawo jazdy kierowcy, który przez Brańszczyk pędził z prędkością ponad 100 km/h.
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 49-letniego kierowcę mitsubishi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Za przekroczenie prędkości o 58 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali go wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.
Policja przypomina, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szlakiem Powstania Styczniowego (foto)

Szlakiem Powstania Styczniowego (foto)

W żywej lekcji historii Szlakiem Powstania Styczniowego, zorganizowanej przez powiat, uczestniczyli uczniowie pierwszej klasy mundurowej CEZiU „Kopernik”, delegacje szkół podstawowych z poszczególnych gmin, mieszkańcy oraz przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP z Wyszkowa i powiatów ościennych.
zobacz więcej
Nie będziemy siedzieć cicho (foto)

Nie będziemy siedzieć cicho (foto)

- Gdzie jest więcej hal sportowych i boisk wielofunkcyjnych: w Polsce czy w Anglii? W Polsce, ale to Anglia ma 4. miejsce w rankingach medalowych. Zaangażowani nauczyciele przeskoczą wszystkie warunki lokalowe – to kolejny głos w burzliwej dyskusji o przyszłości wyszkowskiej oświaty. Na sesji rady miejskiej tym razem pojawili się nauczyciele Szkół Podstawowych nr 1 i 2.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Błoto zalało drogę. Czy woda zaleje sąsiadów?

INTERWENCJA: Błoto zalało drogę. Czy woda zaleje sąsiadów?

Prace prowadzone na prywatnej działce przy ul. Kolejowej w Rybienku Leśnym mocno zaniepokoiły okolicznych mieszkańców. Po pierwsze błoto przykryło asfalt na ulicy, po drugie obawiają się zaburzenia gospodarki wodnej na terenie zalewowym.
zobacz więcej
Nie możemy zaczynać naszej historii od śmierci (foto)

Nie możemy zaczynać naszej historii od śmierci (foto)

Znalazłem się w sytuacji człowieka budującego wewnętrzny most. Jestem w 100% Polakiem i w 100% Żydem, nie rozdzielam tego. Nie jesteś jednowymiarowy, masz różne oblicza. W tak otwartym świecie nie można nas znowu wsadzić do szuflady – do licealistów zwrócił się Alex Dancyg podczas bardzo pouczającego spotkania, lekcji historii, ale też współczesnych kontaktów międzyludzkich, odnajdywania samego siebie, wybaczania.
zobacz więcej
Zitcom