Stracił prawko na Białostockiej (wideo)

Wydarzenia

Stracił prawko na Białostockiej (wideo)

22.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Wyszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który ul. Białostocką pędził z prędkością 120 km/h, czyli aż o 70 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, dla którego najwyraźniej znaki drogowe nie miały żadnego znaczenia. Na ul. Białostockiej w Wyszkowie, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych dodatkowo oznakowane pomarańczowymi lampami ostrzegawczymi, 35-letni mieszkaniec gm. Brańszczyk pędził volkswagenem 120 km/h. Decyzja policjantów nie mogła być inna. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
- Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, które kończą się niestety tragicznie - przypomina rzecznik wyszkowskiej policji sierż. szt. Marta Gierlicka. - Duża prędkość w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych i rowerzystów poruszających się po tym terenie.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niezwykły hołd prawdziwym Bohaterom (foto)

Niezwykły hołd prawdziwym Bohaterom (foto)

Patrząc na budynek Zespołu Szkół na Polonezie już nikt nie ma wątpliwości, kto jest patronem szkoły. 14 grudnia odsłonięto wielki mural przedstawiający Żołnierzy AK. Prawdziwi bohaterowie, niezwykły hołd, interesująca sztuka, ciekawa lekcja historii – mówiono. Wzruszającą lekcją patriotyzmu były natomiast wspomnienia o żołnierzach AK. Nie bohaterach słynnych lektur, ale mieszkańcach naszego miasta.
zobacz więcej
„Przeprowadzali” kradzione samochody

„Przeprowadzali” kradzione samochody

Dwóch mężczyzn, którzy „przeprowadzali” auta kradzione w Niemczech, wpadli na terenie gminy Zabrodzie. Policjanci z tamtejszego posterunku odzyskali dwie mazdy o łącznej wartości około 140 tys. zł.
zobacz więcej
Zniszczyli poczekalnię PKP (foto)

Zniszczyli poczekalnię PKP (foto)

W połowie stycznia nieznani sprawcy pomazali sprayem niedawno odnowioną poczekalnię na dworcu PKP. Wcześniej podobnie zrobili z elewacją budynku.
zobacz więcej
Ważna jest Polska (foto)

Ważna jest Polska (foto)

Spotkanie z Kają Godek, działaczką prolife i Markiem Szewczykiem z  Ruchu Narodowego, kandydatami do Parlamentu Europejskiego Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, odbyło się w Bibliotece Miejskiej 15 maja.  – To jedyne ugrupowanie, które idzie dla Polski, a nie dla jakiejś tam Europy – mówiła Kaja Godek. – Nie ma czegoś takiego jak interes europejski i nigdy nie będzie. Są narody, które mają swoje interesy. Nie ma czegoś takiego jak naród europejski i myślę, że nigdy nie będzie. 
zobacz więcej
Zitcom