Stabilizacja w wyszkowskiej straży (foto)

Wydarzenia

Stabilizacja w wyszkowskiej straży (foto)

16.11.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Z dniem 15 listopada 2019 r. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. mgr. inż. Marka Krzyżańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Akt powołania podczas uroczystości w wyszkowskiej komendzie wręczył mu komendant wojewódzki nadbryg. Bogdan Łasica.
 
Marek Krzyżański ma 50 lat, w PSP pracuje od listopada 1992 roku, cały czas w wyszkowskiej komendzie. Początkowo w podziale bojowym, potem w JRG jako technik. W 2006 roku został zastępcą dowódcy JRG, w stycznia 2007 r.  -dowódcą JRG, w grudniu 2016 – zastępcą komendanta powiatowego, a od roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego. W 1996 r. skończył Szkołę Aspirantów w Częstochowie, w 2004 r. – Szkołę Główną Służby Pożarniczej.  
Poprzedni komendant powiatowy st. bryg. Marek Krassowski w sierpniu br. został powołany na komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.
Uroczysta zbiórka z okazji powołania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie odbyła się w samo południe 15 listopada. Dowódcą uroczystości był kpt. Przemysław Czuper, narratorem kpt. Marcin Turowski. 
Akt powołania odczytał  bryg. Rafała Zdziennicki – naczelnik wydziału kadr Komendy Wojewódzkiej PSP. Po tym Marek Krzyżański podszedł do sztandaru jednostki, oddal mu honor, pocałował płat sztandaru, a następnie zameldował komendantowi wojewódzkiemu Bogdanowi Łasicy: -  Panie Komendancie, mł. bryg. Marek Krzyżański  melduje przyjęcie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.
Nadbryg. Łasica stwierdził, że powołanie Marka Krzyżańskiego na komendanta powiatowego jest ważnym wydarzeniem, następuje stabilizacja na tym stanowisku. Podkreślił, że służy on w wyszkowskiej komendzie od 27 lat, zna ludzi, specyfikę powiatu i zagrożenia, jakie występują tu występują. Życzył mu sukcesów na nowym stanowisku.
- Powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP jest dla mnie największym wyróżnieniem podczas mojej 27-letniej służby w PSP w Wyszkowie – mówił mł. bryg. Marek Krzyżański. 
Za wyróżnienie i zaufanie podziękował komendantowi wojewódzkiemu, za poparcie - staroście i funkcjonariuszom komendy.
– Stanowisko komendanta powiatowego wiąże się z dużą odpowiedzialnością w realizacji naszej strażackiej misji ratowania zagrożonego życia i mienia mieszkańców. Tego zadania nie zrealizuję sam, potrzebny jest zespół ludzi odpowiednio wykształconych i wyszkolonych, którzy pomogą mi w realizacji trudnych zadań dla dobra mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Patrząc na strażaków i pracowników komendy wiem, że każdy z was ma szczególne umiejętności i z wami nie obawiam się podjęcia żadnych wyzwań, przed którymi zostaniemy postawieni. 
Awansu pogratulowali nowemu komendantowi m.in. wicestarosta Leszek Marszał, radni powiatowi Waldemar Sobczak i Teresa Czajkowska, wójtowie Paweł Kołodziejski, Andrzej Żołyński, Stanisław Jastrzębski, Wiesław Przybylski, burmistrz Grzegorz Nowosielski, w imieniu pracowników bryg. Sławomir Pietrzak i st. asp. Bożena Perzyna a także szefowie wyszkowskich służb mundurowych.
W uroczystości uczestniczyła również wzruszona mama nowego komendanta, Natalia Krzyżańska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom