Spotkanie pod leszczyną (foto)

Wydarzenia

Spotkanie pod leszczyną (foto)

06.07.2016
autor: Ewa Elward
W niedzielę po raz trzeci odbyła się impreza „Dzień Leszczyny”. Mieszkańców Leszczydołów bawili się w Leszczydole Starym, na pikniku przy szkole. W licznych konkurencjach trzeba było wykazać się nie tylko siłą, ale i zmysłem równowagi.
Przybyłych powitała gospodyni imprezy sołtys Monika Bieżuńska wraz z sołtysami: Moniką Nozderką (Pustki), Janusem Rogulskim (Podwielątki), Bożeną Grzegorczyk (Nowiny) i Henrykiem Borkowskim (Działki). Piknik poprowadzili Jolanta Mroczek i dyr. Marek Wiśniewski z WOSiR. 
– Cieszymy się, że dochodzi do takiej integracji, że możecie wspólnie tu świętować – zauważyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, życząc rodzinnej atmosfery i dobrej zabawy.
Grał zespół „Amanti”. Pokaz futbolu amerykańskiego dali zawodnicy Rhinos Wyszków. Sztuki walki zaprezentowali Mateusz Śniadała i zawodnicy Bambero Team Wyszków. Najmłodszym oczywiście spodobało się malowanie buzi, zabawy na dmuchańcach. Zgłodniali chętnie korzystali z poczęstunku. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” oraz chór szkolny z Leszczydołu-Nowin. Uczniowie  szkoły w Leszczydole Starym, pod kierownictwem Mirosławy Spinek, wystawili spektakl „Brzydkie kaczątko”.
W turnieju piłkarskim, przygotowanym przez młodzież z Leszczydołu Starego, sędziował Paweł Bryl. Zwyciężyła drużyna z Nowin, II i III miejsca zajęli gospodarze. Bieg w workach wygrał Kacper Bala (Pustki), następni byli Tobiasz Borek (Stary) i Paweł Rogulski (Podwielątki). Najlepiej ze slalomem z tacą z kubkami z wodą poradziły sobie Iwona Piwowarska (Podwielątki), Ewa Dobrzyńska (Pustki) i Teresa Rogulska (Stary). Wałkiem najdalej rzuciły: Danuta Decewicz (Działki), Wiesława Bajorek (Nowiny) i Katarzyna Masiak (Pustki). W konkurencji typowo męskiej, najdalej kłodę drewna przetoczyli Krzysztof Wielgolewski (Podwielątki), Robert Lewandowski (Pustki) i Rafał Decewicz (Działki). Przeciągano linę wygrał zespół z Leszczydołu Starego. W meczu z dziećmi jednym punktem wygrali tatusiowie. Piknik zamknął koncert zespołu „DEJW”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom