Spotkanie pod leszczyną (foto)

Wydarzenia

Spotkanie pod leszczyną (foto)

06.07.2016
autor: Ewa Elward
W niedzielę po raz trzeci odbyła się impreza „Dzień Leszczyny”. Mieszkańców Leszczydołów bawili się w Leszczydole Starym, na pikniku przy szkole. W licznych konkurencjach trzeba było wykazać się nie tylko siłą, ale i zmysłem równowagi.
Przybyłych powitała gospodyni imprezy sołtys Monika Bieżuńska wraz z sołtysami: Moniką Nozderką (Pustki), Janusem Rogulskim (Podwielątki), Bożeną Grzegorczyk (Nowiny) i Henrykiem Borkowskim (Działki). Piknik poprowadzili Jolanta Mroczek i dyr. Marek Wiśniewski z WOSiR. 
– Cieszymy się, że dochodzi do takiej integracji, że możecie wspólnie tu świętować – zauważyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, życząc rodzinnej atmosfery i dobrej zabawy.
Grał zespół „Amanti”. Pokaz futbolu amerykańskiego dali zawodnicy Rhinos Wyszków. Sztuki walki zaprezentowali Mateusz Śniadała i zawodnicy Bambero Team Wyszków. Najmłodszym oczywiście spodobało się malowanie buzi, zabawy na dmuchańcach. Zgłodniali chętnie korzystali z poczęstunku. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” oraz chór szkolny z Leszczydołu-Nowin. Uczniowie  szkoły w Leszczydole Starym, pod kierownictwem Mirosławy Spinek, wystawili spektakl „Brzydkie kaczątko”.
W turnieju piłkarskim, przygotowanym przez młodzież z Leszczydołu Starego, sędziował Paweł Bryl. Zwyciężyła drużyna z Nowin, II i III miejsca zajęli gospodarze. Bieg w workach wygrał Kacper Bala (Pustki), następni byli Tobiasz Borek (Stary) i Paweł Rogulski (Podwielątki). Najlepiej ze slalomem z tacą z kubkami z wodą poradziły sobie Iwona Piwowarska (Podwielątki), Ewa Dobrzyńska (Pustki) i Teresa Rogulska (Stary). Wałkiem najdalej rzuciły: Danuta Decewicz (Działki), Wiesława Bajorek (Nowiny) i Katarzyna Masiak (Pustki). W konkurencji typowo męskiej, najdalej kłodę drewna przetoczyli Krzysztof Wielgolewski (Podwielątki), Robert Lewandowski (Pustki) i Rafał Decewicz (Działki). Przeciągano linę wygrał zespół z Leszczydołu Starego. W meczu z dziećmi jednym punktem wygrali tatusiowie. Piknik zamknął koncert zespołu „DEJW”.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku