Sport i dobra zabawa (foto)

Wydarzenia

Sport i dobra zabawa (foto)

06.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
58 zawodników wzięło udział w IV Amatorskim Turnieju Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się 5 kwietnia w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego.
Sportowej walki, ale przede wszystkim dobrej zabawy uczestnikom turnieju życzył sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld. Przed sekretarzem stanęło trudne zadanie rozegrania inauguracyjnego seta z jednym z zawodników. Zaznaczył, że w tenisa nie grał od 15 lat, ale poszło mu całkiem nieźle. Uległ jednak Dariuszowi Sasinowi z DPS Brańszczyk. 
Powodzenia zawodnikom życzyli również przedstawiciele organizatorów turnieju: kier. Warsztatów Terapii Zajęciowej (PSOUU koło w Wyszkowie) Marek Rosłoniec, dyr. Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska oraz dyr. I Liceum Ogólnokształcącego Dorota Piotrowicz. Jak podkreślił Marek Rosłoniec, turniej to nie tylko zmagania sportowe, ale też możliwość spotkania ze znajomymi i przełamania nieśmiałości. Niektórzy do stołów tenisowych rzeczywiście podchodzili z wyraźnymi obawami, inni z nastawieniem na zabawę, ale spora grupa to już wytrawni sportowcy, z którymi pojedynek był sporym wyzwaniem. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Michał Czajka oraz sędziowie - licealiści.
Wśród kobiet I miejsce zajęła Katarzyna Borowa z ŚDS Ostrów Maz., II – Anna Janusz z OSW Wyszków, III – Tatiana Komorowska z PŚDS Drogowskaz Wyszków.
W kategorii panów zwyciężył Jerzy Kuciński z PŚDS Drogowskaz Wyszków, II był Andrzej Jasionek z ŚDS Ostrów Maz., III – Dariusz Sasin z DPS Brańszczyk. 
Wśród osób poruszających się na wózkach nie było podziału na płeć. I miejsce zajęła pani - Łucja Mokos z WTZ Stare Pieścirogi, II i III panowie - Krzysztof Kortiuk z PŚDS Drogowskaz Wyszków i Dawid Pędzich z ZSS Brańszczyk.
W klasyfikacji generalnej zwyciężył PŚDS Drogowskaz Wyszków. II miejsce zajęli zawodnicy z ŚDS Ostrów Maz., III - WTZ Stare Pieścirogi. W turnieju wzięli udział również podopieczni: WTZ Wyszków, ŚDS Pułtusk, DPS Brańszczyk, DPS Niegów, ZSS Brańszczyk, ŚDS Soteria Wyszków i OSW Wyszków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną