Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Wydarzenia

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

09.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
Zakład przygotowuje się w ten sposób do wzmożonej obsługi klientów. W kraju pojawi się 595 doradców emerytalnych, w tym 23 na terenie północnego Mazowsza. Ich zadaniem będzie wyjaśnienie przyszłym emerytom, od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczenie w kalkulatorze emerytalnym wysokości prognozowanego świadczenia. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by świadczenie było wyższe.
Aby skorzystać z nowej usługi, trzeba będzie na biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie „Doradca emerytalny”. – Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września – dodaje regionalny rzecznik prasowy ZUS Piotr Olewiński.
- Po skorzystaniu z porad naszego doradcy poprosimy klientów o wypełnienie ankiety, która podsumuje wizytę w zakładzie pod kątem udzielonych informacji emerytalnych. Dzięki ankietom będziemy mogli lepiej przygotować się na wprowadzenie doradców emerytalnych w całym kraju – wyjaśnia Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klientów ZUS.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Walka o unijne pieniądze nabiera tempa

Walka o unijne pieniądze nabiera tempa

Wniosek gminy Wyszków o unijne dofinansowanie kontynuacji budowy obwodnicy śródmiejskiej został pozytywnie zweryfikowany pod względem formalnym. Tymczasem miasto składa kolejne projekty: o środki na duży parking, ścieżki i wiaty rowerowe, budowę placu Miejskiego i kładki przez Bug oraz dalsze prace w parku.
zobacz więcej
Koniecznie weź udział w koncercie charytatywnym

Koniecznie weź udział w koncercie charytatywnym

„Bądź aniołem – otwórz serce” – pod tym tytułem 19 grudnia w WOK „Hutnik” odbędzie się koncert charytatywny. Wstęp wolny. Organizatorzy mają tylko jedną prośbę: włączenie się w zbiórkę żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy Wyszków.
zobacz więcej
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Warsztaty fotografii przyrodniczej

Warsztaty fotografii przyrodniczej

Z kolejną interesującą propozycją wychodzi wyszkowskie nadleśnictwo. Tym razem zaprasza - 24 czerwca - na warsztaty fotografii przyrodniczej. Będą się składały z części teoretycznej, która odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym Nadleśnictwa Wyszków oraz terenowej. Tematem przewodnim będzie makrofotografia zwierząt.
zobacz więcej
pokusa happy hours
pokusa happy hours
Mrówka wrzesień 2017
fotobudka star