Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Wydarzenia

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

09.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
Zakład przygotowuje się w ten sposób do wzmożonej obsługi klientów. W kraju pojawi się 595 doradców emerytalnych, w tym 23 na terenie północnego Mazowsza. Ich zadaniem będzie wyjaśnienie przyszłym emerytom, od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczenie w kalkulatorze emerytalnym wysokości prognozowanego świadczenia. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by świadczenie było wyższe.
Aby skorzystać z nowej usługi, trzeba będzie na biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie „Doradca emerytalny”. – Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września – dodaje regionalny rzecznik prasowy ZUS Piotr Olewiński.
- Po skorzystaniu z porad naszego doradcy poprosimy klientów o wypełnienie ankiety, która podsumuje wizytę w zakładzie pod kątem udzielonych informacji emerytalnych. Dzięki ankietom będziemy mogli lepiej przygotować się na wprowadzenie doradców emerytalnych w całym kraju – wyjaśnia Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klientów ZUS.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan