Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Wydarzenia

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

09.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
Zakład przygotowuje się w ten sposób do wzmożonej obsługi klientów. W kraju pojawi się 595 doradców emerytalnych, w tym 23 na terenie północnego Mazowsza. Ich zadaniem będzie wyjaśnienie przyszłym emerytom, od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczenie w kalkulatorze emerytalnym wysokości prognozowanego świadczenia. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by świadczenie było wyższe.
Aby skorzystać z nowej usługi, trzeba będzie na biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie „Doradca emerytalny”. – Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września – dodaje regionalny rzecznik prasowy ZUS Piotr Olewiński.
- Po skorzystaniu z porad naszego doradcy poprosimy klientów o wypełnienie ankiety, która podsumuje wizytę w zakładzie pod kątem udzielonych informacji emerytalnych. Dzięki ankietom będziemy mogli lepiej przygotować się na wprowadzenie doradców emerytalnych w całym kraju – wyjaśnia Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klientów ZUS.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star