Slalomem ze sklepu (wideo)

Wydarzenia

Slalomem ze sklepu (wideo)

14.04.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo KPP Wyszków
Mając prawie trzy promile alkoholu, wsiadł na skuter i pojechał po zakupy do sklepu. Nagranie, jak jedzie całą szerokością drogi, przekazał świadek zdarzenia, który powiadomił policję.
 
Informację o tym, że na wiadukcie kierujący skuterem uderzył w bariery energochłonne policjanci otrzymali w sobotę 11 kwietnia po południu. Natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Jak się okazało, 42-latek bez kasku, kompletnie pijany próbował przemierzyć z zakupami drogę ze sklepu do domu. Mężczyzna miał też orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Jak wyglądała jazda z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie widać na załączonym nagraniu. - Niech ten materiał zadziała na wyobraźnię i będzie przestrogą, jak bardzo alkohol pogarsza koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia – dodaje rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka.
Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli jednak sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom