Śladem naszych publikacji: Nie chcemy otwierać Lipowej

Wydarzenia

Śladem naszych publikacji: Nie chcemy otwierać Lipowej

06.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Ulica Lipowa nie będzie połączona z nowym budynkiem wielorodzinnym – takie zapewnienie mieszkańcy usłyszeli z ust burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Na końcu uliczki staną słupki, a blok będzie skomunikowany tylko z al. Piłsudskiego.
O protestach mieszkańców uliczki, przy której stoi kilka domów jednorodzinnych, pisaliśmy już na łamach NW. Przypomnijmy, że Lipowa to obecnie ślepa ulica biegnąca od ul. Polnej. Na końcu powstał blok. Gmina zamierza więc „otworzyć” Lipową, czyli połączyć ją z al. Piłsudskiego. Ponieważ wyjechać będzie można tylko w prawą stronę, mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych obawiają się, że jeśli ktoś z bloku będzie chciał pojechać w lewo, w stronę ronda i ul. Serockiej, wyjedzie ul. Polną, ale najpierw obecnym odcinkiem ul. Lipowej: wąskiej, z kostki, bez chodnika.
Dojazd do nowego bloku od strony al. Piłsudskiego powstanie najprawdopodobniej jesienią. Gmina nie ogłosiła jeszcze przetargu. Zgodnie z zapowiedzią na łamach Nowego Wyszkowiaka, na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz zadeklarował, że ul. Lipowa nie zostanie wybudowana w całości, a od al. Piłsudskiego do bloku. Oznacza to, że do istniejącej już Lipowej z domami jednorodzinnymi pozostanie niewybudowany odcinek ok. 14 m. Skrzyżowanie zostanie ukończone, gdy gmina będzie budowała połączenie z ul. Zakolejową. Burmistrz liczy, że inwestycja znajdzie się w budżecie na 2019 r.
Dodatkowo na spotkaniu z mieszkańcami Grzegorz Nowosielski zadeklarował, że istniejący odcinek Lipowej od bloku będą oddzielały uniemożliwiające przejazd słupki. – Nie chcemy otwierać Lipowej – zapewnił. – Nie chcemy, żeby ruch z osiedla jednorodzinnego i wielorodzinnego mieszał się.
Mieszkańcy oczekują więc, że gmina pozostawi stojący obecnie na wjeździe znak informujący, że Lipowa jest drogą bez przejazdu. 
Pozytywne dla mieszkańców Lipowej spotkanie z burmistrzem odbyło się we wtorek 29 maja. A ostatni wtorek maja obchodzony jest jako Europejski Dzień Sąsiada. – To bardzo dobry dzień – cieszyli się mieszkańcy Lipowej, podpisując z burmistrzem swego rodzaju porozumienie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość