Skasowana latarnia i zderzenie z motocyklistą

Wydarzenia

Skasowana latarnia i zderzenie z motocyklistą

23.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W niedzielę pijany kierowca skasował latarnię na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Okrzei. Tego samego dnia osobówka zderzyła się w motocyklistą. W sumie w weekend na naszych drogach doszło do jednego wypadku i sześciu kolizji. Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców.
Do zderzenia osobówki z motocyklem doszło w niedzielę 22 kwietnia ok. godz. 15.30 na ul. Białostockiej. Jak wynika z pierwszych ustaleń policji, kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierujący jednośladem yamaha z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.
Także w niedzielę dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na rondzie (skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Okrzei). Kierowca forda zbyt szybko wjeżdżał z ul. Okrzei na rondo im. Jerzego Różyckiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Siedzący za kierownicą 46-letni mieszkaniec gm. Józefów miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jechał po pijanemu, sza szybko i bez prawa jazdy.
Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę po południu na ul. Sowińskiego. 63-letni kierowca daewoo miał prawie 2 promile.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Koniec z reklamowym bałaganem?

Koniec z reklamowym bałaganem?

Urzędnicy i radni miejscy przystępują do przygotowania projektu uchwały, która ma uporządkować przestrzeń publiczną. Będzie regulowała zasady sytuowania obiektów małej architektury, ale co ważniejsze – tablic i urządzeń reklamowych, a także ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Niewykluczone, że konsekwencją będzie wprowadzenie nowego podatku lokalnego – od reklam. 
zobacz więcej
Wystarczy tytuł finalistki

Wystarczy tytuł finalistki

Weronika Maksajdowska, uczennica klasy trzeciej o profilu filologiczno-prawnym w I LO im. C.K. Norwida, została finalistką XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jako jedna z dwóch osób z Mazowsza  zakwalifikowała się do finału ustnego. Jest bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Tytuł finalisty daje maksymalną ocenę – 100% – z matury z języka polskiego i zwalnia z jej pisania. Powinien też ułatwić dostanie się na studia. Weronika jeszcze nie wie, jaki kierunek wybierze. Waha się między sinologią a PR i marketingiem medialnym.
zobacz więcej
Z geografią Polski na Ty (foto)

Z geografią Polski na Ty (foto)

32 uczniów z 13 szkół wzięło udział w Powiatowym Konkursie Geograficznym „Z geografią Polski na Ty”, na który 10 kwietnia zaprosił Zespół Szkół nr 1. Najlepiej geografię naszego kraju znają uczniowie SP1 i SP4 w Wyszkowie oraz SP w Porębie Średniej.
zobacz więcej
Wjechała do wykopu

Wjechała do wykopu

Jak to się stało? – zastanawiali się kierowcy na przebudowywanej drodze krajowej nr 8, widząc lanosa stojącego w głębokim wykopie. Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę rano, 24 września w Ojcowiźnie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star