Setki misiów ratowników (foto)

Wydarzenia

Setki misiów ratowników (foto)

03.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 1000 pluszaków zebrali wyszkowscy strażacy w ramach kampanii „Twój miś może zostać ratownikiem”. Jej podsumowanie odbyło się 3 lutego w Szkole Podstawowej nr 1. - Wasze misie naprawdę zostaną ratownikami – małych uczniów zapewnił kpt. Marcin Turowski z wyszkowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.
- Odzew na akcję był ogromny - podkreślił. - Zebraliśmy ok. 1000 pluszaków. Przekazały je wszystkie szkoły podstawowe z gminy Wyszków, gimnazja, CEZiK „Kopernik”, fundacja „Idzik”, pracownicy urzędu miejskiego i ZS w Długosiodle. Chcielibyśmy wszystkim bardzo, bardzo podziękować! Misie będziemy przekazywać dzieciom poszkodowanym w wypadkach, żeby ten stres był dla nich jak najmniejszy. 
Wyszkowska straż zbiórkę maskotek prowadziła od 16 grudnia 2016 r. W tym czasie akcja trwała w całej Polsce: „Celem kampanii było udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.” – podkreślają pomysłodawcy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan