Setki misiów ratowników (foto)

Wydarzenia

Setki misiów ratowników (foto)

03.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 1000 pluszaków zebrali wyszkowscy strażacy w ramach kampanii „Twój miś może zostać ratownikiem”. Jej podsumowanie odbyło się 3 lutego w Szkole Podstawowej nr 1. - Wasze misie naprawdę zostaną ratownikami – małych uczniów zapewnił kpt. Marcin Turowski z wyszkowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.
- Odzew na akcję był ogromny - podkreślił. - Zebraliśmy ok. 1000 pluszaków. Przekazały je wszystkie szkoły podstawowe z gminy Wyszków, gimnazja, CEZiK „Kopernik”, fundacja „Idzik”, pracownicy urzędu miejskiego i ZS w Długosiodle. Chcielibyśmy wszystkim bardzo, bardzo podziękować! Misie będziemy przekazywać dzieciom poszkodowanym w wypadkach, żeby ten stres był dla nich jak najmniejszy. 
Wyszkowska straż zbiórkę maskotek prowadziła od 16 grudnia 2016 r. W tym czasie akcja trwała w całej Polsce: „Celem kampanii było udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.” – podkreślają pomysłodawcy.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Patrzmy na ich siłę, a nie słabość (foto)

Patrzmy na ich siłę, a nie słabość (foto)

Niepełnosprawni i ich zdrowi rówieśnicy bawili się wspólnie 10 maja na spotkaniu integracyjnym „Budujemy lepszy świat – wielka integracja w Jedynce” z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorzy mają nadzieję, że jak pięknie potrafią się razem bawić i rywalizować, tak będą umieli funkcjonować obok siebie w życiu codziennym.
zobacz więcej
Wyjątkowy Dzień Matki z dzieckiem pod sercem (foto)

Wyjątkowy Dzień Matki z dzieckiem pod sercem (foto)

Dzień Matki to wyjątkowe święto, szczególne dla kobiet, które spodziewają się potomstwa. W przededniu Dnia Matki, w środę 25 maja, z paniami w ciąży spotkali się burmistrz Grzegorz Nowosielski i dyr. OPS Agnieszka Mróz.
zobacz więcej
Odzyskiwanie gruntów przez Skarżyńskich (foto)

Odzyskiwanie gruntów przez Skarżyńskich (foto)

Coraz więcej firm i instytucji podejmuje decyzję o wykupie gruntów od spadkobierców rodziny Skarżyńskich. Aktualnie rozmowy z pełnomocnikiem rodziny prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej.
zobacz więcej
Sam śpiew nie znaczy nic, jeśli serca nie ma w nim (foto)

Sam śpiew nie znaczy nic, jeśli serca nie ma w nim (foto)

- śpiewała jedna z solistek Koncertu Uwielbienia, który już kolejny rok z rzędu odbył się wieczorem w święto Bożego Ciała przed Sanktuarium św. Rodziny. – Cieszę się, że jesteście z nami, by uwielbiać Boga – powitał licznie zgromadzonych kustosz sanktuarium Kazimierz Wądołowski. Ten niepowtarzalny, jedyny w roku, porywający koncert przygotowała i poprowadziła z pełnym oddaniem i zaangażowaniem Jana Dąbkowska. Koncert był uwielbieniem Boga w każdej z trzech postaci, ale jego bohaterami byli też Maryja i ten, którego prowadziła przez całe życie, św. Jan Paweł II.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom