Seniorzy powitali jesień (foto)

Wydarzenia

Seniorzy powitali jesień (foto)

23.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W doskonałych humorach jesień przywitali seniorzy z gminy Wyszków. Ostatnie chwile lata, w czwartek 22 września, spędzili na „ziemniaczanym” pikniku, na terenie świetlicy w Leszczydole-Pustkach.
Kapryśna pogoda uniemożliwiła rozpoczęcie pikniku przy ognisku, na szczęście świetlica pomieściła kilkudziesięciu seniorów. Było miejsce i na poczęstunek, i na tańce, i różne konkurencje, m.in. przebranie za ziemniaka, rymowanki, zlizywanie miodu ze spodka, rzut ziemniakiem do opałki, konkurs na najdłuższą obierkę.
Seniorów powitali dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz, kier. Domu Dziennego Pobytu „Senior” Dorota Wojtkowska, sołtys Leszczydołu - Podwielątki Janusz Rogulski, naczelnik wydziału promocji Leszek Marszał oraz pełnomocnik burmistrza ds. senioralnych Lidia Stępkowska, która już teraz zaprosiła do udziału w dwudniowych obchodach Święta Seniora, 7 – 8 października. Z kolei 1 października o godz. 11 w kościele św. Wojciecha odprawiona zostanie Msza św. w intencji seniorów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Do nas zawsze można przyjść (foto)

Do nas zawsze można przyjść (foto)

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym 4 listopada zorganizowało dzień otwarty w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy „Drogowskaz”. – Chcemy, by mieszkańcy naszego powiatu na własne oczy zobaczyli, że jesteśmy, czym się zajmujemy. Jesteśmy otwarci, zapraszamy każdego dnia – mówiła szefowa PSOUU Urszula Mikołajczyk. 
zobacz więcej
Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Wyjątkowo kameralny charakter miało tegoroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1. Zazwyczaj salę gimnastyczną wypełniali najbliżsi ponad setki pierwszaków, w tym roku jest ich tylko 34. Uroczystość była jednak równie radosna, a pierwszaki niezmiennie urocze.
zobacz więcej
Przygotowania do Zjazdu Absolwentów Szkół Zawodowych

Przygotowania do Zjazdu Absolwentów Szkół Zawodowych

Wyszkowskie szkolnictwo zawodowe świętuje w tym roku 70-lecie. Na 5 października planowany jest Zjazd Absolwentów Szkół Zawodowych. Komitet organizacyjny dopina ostatnie szczegóły uroczystości oraz balu i czeka na zgłoszenia absolwentów.
zobacz więcej
Albo wybieracie przedszkole albo bibliotekę (foto)

Albo wybieracie przedszkole albo bibliotekę (foto)

Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji filii Biblioteki Miejskiej w Lucynowie. Na sesji stawili się mieszkańcy gotowi bronić swojej biblioteki, wywiązała się długa dyskusja, która – na szczęście – doprowadziła do konsensusu. Mieszkańcy, mając do wyboru bibliotekę i przedszkole, wybrali przedszkole.
 
zobacz więcej