Wydarzenia

1 / 3

Są pieniądze na alternatywną drogę do Ostrołęki (foto)

28.07.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Powiat Wyszkowski uzyskał dofinansowanie 7,4 mln zł (to 60% kosztów kwalifikowanych) z Europejskiego Funduszu Regionalnego na podniesienie stanu technicznego drogi powiatowej 4403W odcinkowo na terenie gmin Brańszczyk i Długosiodło. Starał się o to ponad 3 lata. 27 lipca 2017 r. Urząd Marszałkowski umieścił projekt Powiatu Wyszkowskiego na 12 miejscu listy rankingowej projektów przyjętych do dofinansowania.
- Jesteśmy coraz bliżej zakończenia trwającej ponad 3 lata batalii o uzyskanie dofinansowania i rozpoczęcie przebudowy jednej z najważniejszych dróg na terenie naszego powiatu, chociażby dlatego, że łączącej Wyszków z Ostrołęką. W dużym skrócie to jeden z kilku korytarzy, który będzie szybkim połączeniem z Ostrołęką - mówił wicestarosta Adam Mróz podczas piątkowej konferencji prasowej. - To jest istniejąca droga, która na niektórych odcinkach wygląda całkiem dobrze, zachowuje swoje parametry, natomiast na niektórych wymaga bardzo dużych nakładów na jej utrzymanie i bieżącą eksploatację. Cieszymy się, że po konsekwentnym działaniu udało nam się wrócić do gry. 
Przebudowa i modernizacja drogi, przechodzącej m.in. przez gminy Brańszczyk i Długosiodło, rozpoczyna się na węźle w Knurowcu (skrzyżowanie z trasą S8), dalej prowadzi przez Nową Wieś, Białebłoto, Blochy (tu jest obwodnica o odpowiednich parametrach), Kalinowo, Długosiodło, Stare Bosewo, Prabuty do granicy z powiatem ostrołęckim. Oczywiście przebudowywane będą tylko niektóre odcinki tego ciągu drogowego, na długości 18,9 km. Odcinki dróg powiatowych objęte zamierzeniem inwestycyjnym służą obsłudze komunikacyjnej zwartej i rozproszonej zabudowy typu miejskiego i wiejskiego oraz jako dojazd  do pól uprawnych, łąk i terenów leśnych, a także jako dojazd do drogi krajowej nr 8 na odcinku Białystok – Warszawa i drogi krajowej nr 60 na odcinku Różan  – Ostrów Mazowiecka.
Przebudowywana jezdnia ma mieć szerokość 6 m, przebudowywane lub budowane będą m.in. chodniki na długości 4,8 km, ścieżki rowerowe na dł. 12,5 km, przebudowane mosty przez rzeki Wymakracz i Ostrówek, wyremontowany most i dobudowana kładka dla pieszych w Jeglu, zbudowane zatoki autobusowe i rondo w Starym Bosewie. 
Wartość kosztorysowa projektu (koszty kwalifikowane) to 12,338 mln zł, wkład własny wynosi 4,935 mln zł (w tym gm. Długosiodło 1,653 mln zł, gm. Brańszczyk 0,814 mln zł, Powiat Wyszkowski 2,46 mln zł).
Inwestycja powinna być zakończona w ciągu roku. W przyszłym tygodniu Starostwo ogłosi przetarg na jej wykonanie.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 1 sierpnia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku