Ruszyła Szlachetna Paczka

Wydarzenia

Ruszyła Szlachetna Paczka

18.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W całej Polsce ruszyła Szlachetna Paczka. Nie inaczej jest w powiecie wyszkowskim. Do chwili obecnej do projektu włączone zostały 32 rodziny. Sprawdź, czego potrzebują. Prezenty trafią do rodzin w „weekend cudów”, podczas finału XIX edycji Szlachetnej Paczki - 7 i 8 grudnia.
 
Program Szlachetnej Paczki ruszył we wrześniu. „Nasze działania mają na celu dogłębne poznanie rodzin oraz ich potrzeb. Ideą tego projektu jest „mądra pomoc”, która ma być dla potrzebujących impulsem do zmiany” - informują wyszkowscy wolontariusze. Do chwili obecnej odwiedzili 86 rodzin z Wyszkowa oraz sąsiadujących z miastem wsi, m.in. Leszczydołów, Turzyna, Rząśnika, Długosiodła, Ochudna czy gminy Zabrodzie. Do projektu zostały włączone 32 rodziny.
Ta liczba może ulec zwiększeniu, dlatego wolontariusze zwracają się o wsparcie. „Pomimo tego, że pomoc socjalna z roku na rok jest wyższa, w gospodarstwach domowych nadal brakuje środków finansowych na podstawowe potrzeby."
Naszym rodzinom brakuje:
* środków higieny osobistej (pampersy dla dorosłych roz. L i XL, pianki do mycia chorych, maści i balsamy odleżynowe) oraz wszystkich innych dostępnych środków higieny
* środków czystości (różnych rodzajów)
* żywności trwałej
* pościeli, kołder, poduszek, koców, narzut
* odzieży i obuwia (tylko w stanie bardzo dobrym dla dzieci i dorosłych)
* przyborów do wykonywania prac plastycznych.
Liczymy na Państwa hojność i otwarte serca.
Pomoc dla potrzebujących można dostarczyć samemu w wielki finał 7-8 grudnia w godzinach 9-19 do siedziby magazynu w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie przy ul. Matejki.
Wolontariusze potrzebują również wsparcia w transporcie - dwóch busów, które pomogą rozwozić paczki do rodzin.
Nasz magazyn to wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdżają wszyscy darczyńcy, którzy przygotowują pomoc dla naszych rodzin. Chcielibyśmy ich w tej pięknej atmosferze chwilę zatrzymać, częstując kawą, ciastem czy też ciepłym posiłkiem. Ten poczęstunek jest dla nas bardzo ważny, ponieważ jest formą podziękowania za przygotowanie pomocy dla rodzin z naszego rejonu. O taką pomoc prosimy właścicieli gastronomii, cukierni oraz osoby prywatne. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
Do włączenia się do Szlachetnej Paczki wolontariusze zachęcają również szkoły i przedszkola.
Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: szlachetnapaczka-wyszkow@wp.pl lub telefonicznie, numer 888-144-156 - p. Anna, lider rejonu Wyszków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom