Rozpoczyna się przebudowa ul. 3 Maja

Wydarzenia

Rozpoczyna się przebudowa ul. 3 Maja

09.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
10 maja rozpocznie się przebudowa ul. 3 Maja. By ograniczyć utrudnienia w ruchu, prace prowadzone będą w trzech etapach, pierwszy: między ulicami Pałacową a KEN.
Przebudowa ul. 3 Maja na odcinku od ul. Pałacowej do ul. Kościuszki to kolejna, obok kontynuacji budowy obwodnicy śródmiejskiej, duża inwestycja realizowana w tym roku również z dofinansowaniem. Przetarg z ofertą 6.315.377 zł wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. – Będziemy ją budować odcinkami, żeby od razu nie zamykać całej ulicy – uspokaja Grzegorz Nowosielski.
Roboty budowlane podzielono na trzy odcinki:
  • I – od ul. Pałacowej do okolic skrzyżowania z ul. Komisji Edukacji Narodowej
  • II – od okolic skrzyżowania z ul. KEN do skrzyżowania z al. Róż
  • III – od al. Róż do ul. Kościuszki.
Wykonawca może prowadzić roboty tylko na jednym z wymienionych odcinków. Przebudowę kolejnego będzie mógł rozpocząć, gdy poprzedni będzie całkowicie przejezdny (tj. do wykonania warstwy wiążącej). Poza tym ma obowiązek zapewnić stały dojazd do wszystkich posesji przyległych do ul. 3 Maja.
 
Będzie i kładka
Zapowiada się, że Wyszków czeka kolejny intensywny sezon budowlany. Choć duża część obwodnicy śródmiejskiej (o szczegółach budowy informowaliśmy na naszym portalu kilka dni temu) powstanie w szczerym polu, można spodziewać się utrudnień w ruchu, choćby ze względu na przebudowę skrzyżowania ulic Sienkiewicza i I AWP.
W czerwcu gmina spodziewa się finału innego konkursu o dofinansowanie, do którego zgłosiła duży projekt rozwiązań komunikacyjnych. Zadanie zawiera m.in. budowę kładki dla pieszych i rowerzystów na Bugu, przebudowę ul. Sowińskiego od ul. Sienkiewicza oraz parkingu „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej. – To projekt „obudowujący” obwodnicę śródmiejską – zauważa Grzegorz Nowosielski.
Co ważne, kładka przy moście drogowym budowana będzie bez względu na finał starań o środki unijne. Gmina ogłosiła właśnie przetarg w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, inwestycja będzie musiała ruszyć jak najszybciej, a więc jeszcze w tym roku.
- Te inwestycje plus modernizacja stadionu miejskiego to elementy zobowiązań wyborczych na tę kadencję. Cieszę się, że udaje się je realizować – podsumowuje Grzegorz Nowosielski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom