Wydarzenia

1 / 7

Rozpoczęła się budowa przedszkola (foto)

08.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się przygotowania do budowy przedszkola przy ul. Meliorantów. Inwestycja będzie kosztowała gminę aż 5,7 mln zł.
Wbicia nie tyle łopaty, co łyżki koparki dokonała wyszkowska firma Adama Błaszczaka Kompleksowe Roboty Ziemne. Teraz na plac budowy wejdzie główny wykonawca inwestycji, firma MISECO Mieczysława Łagi z Baniochy, która wygrała przetarg, składając ofertę w wysokości 5.753.318 zł. Inwestycja powinna być gotowa do czerwca przyszłego roku. 
Energooszczędne przedszkole gmina wybuduje przy finansowym wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który w ubiegłym roku postanowił o przyznaniu w ramach programu „Lemur” preferencyjnej pożyczki do kwoty prawie 1,5 mln zł. 
Za 4 mln 360 tys. zł gmina sprzedała niedawno obecną siedzibę przedszkola „Słoneczko”, między ul. 11 Listopada i Sowińskiego. Termin wydania nieruchomości gmina określiła na 1 września 2017 r., do tego czasu „Słoneczko” powinno się przenieść do nowej siedziby przy ul. Meliorantów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną