Rozpędziła się za bardzo

Wydarzenia

Rozpędziła się za bardzo

06.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali motocyklistkę, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 105 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy, a otrzymała mandat i punkty karne.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, o powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje prawo jazdy. W ten właśnie sposób dokument straciła 31-latka, która w Somiance jechała motocyklem z prędkością 105 km/h, czyli aż więcej 55 km/h więcej niż pozwalają przepisy.
Policjanci przypominają, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie wsiadał za kierownicę i zostanie zatrzymany przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niepełnosprawni mogą uzyskać dofinansowanie

Niepełnosprawni mogą uzyskać dofinansowanie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie przypomina, że w Powiecie Wyszkowskim realizowany jest pilotażowy program PFRON pn. „Aktywny samorząd”. 
Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępnie do edukacji. 
zobacz więcej
Idol nastolatek w Wyszkowie

Idol nastolatek w Wyszkowie

Dawid Kwiatkowski będzie jedną z trzech gwiazd, które 8 lipca wystąpią w Wyszkowie podczas koncertu „Lata z Radiem”.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Męczysz się? Odpuść.

ŻYCIE W PEŁNI: Męczysz się? Odpuść.

Nie raz w życiu, w imię wyższego celu, wbrew temu co mówi nasze serce - męczymy się. Chcemy coś skończyć, bo przecież zaczęliśmy. Nawet nieciekawe książki chcemy doczytać na siłę, no bo jak to tak w połowie się zatrzymać i to zostawić? Nic dziwnego, nasz umysł lubi wszystko domykać i upraszczać, żeby mieć poczucie uporządkowanej rzeczywistości. 
zobacz więcej
Powstanie zarząd dróg powiatowych?

Powstanie zarząd dróg powiatowych?

Na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Jerzy Żukowski oznajmił, że zarząd powiatu chce powołać specjalny zespół, który rozważyłby powołanie w Wyszkowie zarządu dróg powiatowych - takie zarządy są w innych powiatach. Przyczyną takich działań zarządu są wyniki przetargów na zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Ostatni z nich rozstrzygnięto na początku listopada, we wszystkich ceny przekraczały te przewidziane w budżecie.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom