Rowerzyści, uważajcie!

Wydarzenia

Rowerzyści, uważajcie!

15.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Policja weźmie pod lupę młodych rowerzystów, którzy nie zważają na maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1. To efekt interwencji naszej czytelniczki.
Chciałabym zwrócić uwagę na problem rowerzystów (prawdopodobnie uczniów liceum), którzy przed 8.00 rano poruszają się rowerami po chodniku przy ul. 11 Listopada przed SP1, mimo że po przeciwnej stronie ulicy jest ścieżka rowerowa. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ jest tam wtedy mnóstwo małych dzieci, idących do szkoły. Dużo dzieci wysiada też z samochodów rodziców na wysepce przed szkołą i wchodzi na chodnik, tak jak moja córka ostatnio, która została prawie stratowana (…) przez dziewczę wyglądające na licealistkę. Później jadąc samochodem do pracy obserwowałam ten chodnik i z przykrością stwierdziłam, że to nie była jedyna osoba, która jechała rowerem po chodniku”.
Zgłoszonej interwencji przyjrzą się wyszkowscy policjanci. Przypominają, że chodnik jest przede wszystkim dla pieszych. Zwłaszcza, że chodzi tu o najmłodszych uczestników ruchu. Dbanie o ich bezpieczeństwo to nie tylko kwestia przepisów, ale też po prostu obowiązku i wychowania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poszukiwany złodziej roweru (foto)

Poszukiwany złodziej roweru (foto)

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. 
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

Rybienko Leśne robi się coraz oryginalniejsze. Zamiast polskiej rozłożystej zielonej sosny pojawiły się tu bowiem palmy. Niektórzy właściciele posesji zapragnęli, nie ruszając się z miejsca, przenieść się w tropiki i ogołocili swoje sosny tak, że sterczą jak zapałki z kitką zieleni na czubku. O gustach się nie dyskutuje, ale o zdrowym rozsądku — tak! Tlenu, tak niezbędnego dla życia, dostarczają zielone szpilki, a nie goły najwyższy nawet pień drzewa. Ucięte zielone gałęzie już nie odrosną, sosna to nie wierzba. Szpilki sosny wydzielają tlen, olejki eteryczne, pochłaniają dwutlenek węgla i pyły (smog). Nauka wyraźnie o tym mówi. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. Padły piękne sosny, stare dęby i brzozy.
zobacz więcej
Kierowca zginął w płomieniach (foto)

Kierowca zginął w płomieniach (foto)

24-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę 19 lutego na drodze wojewódzkiej do Pułtuska. Jak wynika ze wstępnych informacji, mężczyzna wjechał pod ciężarówkę, a jego auto stanęło w płomieniach.
zobacz więcej
Od krok od tragedii. Samochód wpadł do rzeki (foto)

Od krok od tragedii. Samochód wpadł do rzeki (foto)

Samochód osobowy wpadł rzeki i zniknął pod taflą wody. O dużym szczęściu może mówić kierowca i pasażer, którym udało się wydostać z tonącego pojazdu.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom