Rodzinnie w Skuszewie (foto)

Wydarzenia

Rodzinnie w Skuszewie (foto)

05.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dzieci, rodzice, nauczyciele i przyjaciele Skuszewa bawili się 1 czerwca na pikniku „Aktywna Rodzina”. Program przewidywał wspólne zabawy i dla ciała, i dla ducha. Rzeczywiście było rodzinnie i aktywnie.
Skuszew świętował w ten sposób, na terenie gościnnej szkoły, Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Rodziny.
- Dzieciom i rodzicom życzę, żeby takich dni było jak najwięcej – do skuszewiaków zwróciła się przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. – Jesteście małą, sympatyczną społecznością lokalną. Dalej trzymajcie się tak razem.
- Jestem dumny, że takie imprezy odbywają się właśnie u nas – dodał sołtys Wojciech Rojek.
Imprezę, tradycyjnie już, rozpoczęła iskierka integracji, którą uczestnicy przekazywali trzymając się za ręce, a rozpoczęła ją dyr. OPS Agnieszka Mróz. Do wspólnej zabawy gorącą zachęcały dyr. szkoły Krystyna Augustynik i kier. świetlicy Barbara Kalisz.
W Skuszewie mieszkają znani wyszkowianom sportowcy. Nic dziwnego, że to im powierzono poprowadzenie części sportowej. Paweł Deluga opowiedział, jak wyglądają treningi sportów walki, a towarzyszyli mu trener i zawodnik Piotr Trześniewski-Tryc oraz mali zawodnicy klubu Gimnazjon Apin Wyszków. Niezwykle ciekawie o rowerach i kolarstwie mówił natomiast Łukasz Góralewski, założyciel klubu Catena Wyszków.
Z kolei klasa II zaprosiła małych i dużych do wspólnej gimnastyki.
Po zajęciach sportowych przyszedł czas na popisy artystyczne uczniów. Wystąpiły także „Skuszewianki” - seniorki skuszewskich rodzin. Poza tym do Skuszewa przyjechała… prawdziwa wróżka zębuszka, czyli Lidia Czestkowska.
Popołudnie upłynęło na rozmaitych zabawach integracyjnych, konkurencjach, oczywiście z przerwami na poczęstunek.
Na piknik zaprosili: Szkoła Podstawowa, Świetlica Środowiskowa w Skuszewie i sołectwo Skuszew, Burmistrz Wyszkowa i Ośrodek Pomocy Społecznej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom