Roboty i zwężenie S-8 na wysokości Ostrowi Maz.

Wydarzenia

Roboty i zwężenie S-8 na wysokości Ostrowi Maz.

21.09.2020
autor: GDDKiA Warszawa
We wtorek 22 września ma ruszyć remont wiaduktu nad obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. To oznacza utrudnienia dla podróżujących trasą S-8 zarówno w kierunku Białegostoku, jak i Warszawy. Planowane jest bowiem zwężenie jezdni głównej.
 
Remontowany będzie wiaduktu w ciągu ul. Lubiejewskiej, zlokalizowany nad obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. Wykonawca, firma DOMOST, przeprowadzi remont elementów konstrukcyjnych obiektu. Ponadto wykonana zostanie nowa warstwa ścieralna nawierzchni, zamontowane będą nowe dylatacje oraz bariery energochłonne. Wymieniona zostanie również kostka chodnikowa wraz z krawężnikami. Wartość robót - ok. 880 tys. zł, planowany termin zakończenia - 15 grudnia 2020 r.
Zawężenie jezdni głównej S8
Podczas wykonywania prac najpierw zamknięte będą lewe pasy w obu kierunkach, tj. Warszawy i Białegostoku, a ruch będzie się odbywał prawymi pasami. Natomiast w drugim etapie zamknięte zostaną prawe pasy w obu kierunkach, a ruch będzie odbywał się lewymi pasami. W trakcie wykonywania robót nie będzie możliwy przejazd wiaduktem na wprost oraz skręt w lewo, zarówno w kierunku Warszawy, jak i Białegostoku. W relacjach prawoskrętnych ruch zostanie utrzymany.
Proponowane objazdy
Pojazdy jadące od strony Ostrołęki, Łomży i Białegostoku w kierunku Warszawy kierowane będą do w. Ostrów Mazowiecka Południe, tam należy zawrócić i pojechać w kierunku w. Ostrów Mazowiecka Północ, aby udać się w kierunku Sokołowa Podlaskiego oraz centrum Ostrowi Mazowieckiej.
Pojazdy jadące od strony Ostrowi Mazowieckiej, Sokołowa Podlaskiego i Warszawy kierowane będą do w. Podborze, tam należy zawrócić i pojechać w kierunku w. Ostrów Mazowiecka Północ, aby udać się w kierunku Ostrołęki oraz Łomży.
Objazd dla pojazdów wolnobieżnych od strony centrum Ostrowi Mazowieckie wyznaczono ulicami: Lubiejewską, Sikorskiego, Białą i Żwirową. Objazd w kierunku centrum Ostrowi Mazowieckiej wyznaczono ulicami: Żwirową, Białą, Sikorskiego i Lubiejewską.
Podczas wykonywania robót ruch sygnalizacja świetlna na węźle Ostrów Mazowiecka Północ zostanie przełączona w tryb żółty-migający. Ruch pieszy w ciągu ul. Lubiejewskiej nad drogą ekspresową S8 będzie utrzymany na każdym etapie prowadzonych robót. Ciągi piesze będą dostosowywane do postępów w prowadzonych robotach.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość