Rekrutacje do przedszkoli i podstawówek

Wydarzenia

Rekrutacje do przedszkoli i podstawówek

05.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Szkoły podstawowe rozpoczęły nabór uczniów na rok szkolny 2018/2019. 1 marca rozpocznie się natomiast rekrutacja do przedszkoli. Regulamin do pobrania poniżej.
Nabór do podstawówek będzie odbywał się na tych samych zasadach, co rok wcześniej. W Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4, zgodnie z obwodami tych szkół powstaną po trzy oddziały klas I. W Jedynce i Dwójce, ze względu na warunki lokalowe, nie będzie natomiast zerówek. Powstaną za to w Czwórce.
Czwórka
Nabór do Szkoły Podstawowej nr 4 prowadzony będzie zgodnie z ubiegłorocznym założeniem: do klas I, klasy IV i klasy VII. Będzie możliwość przeniesienia dziecka także do klasy V i klasy VIII (obecnie istniejących w Czwórce klas IV i VII). Jeśli będzie wola co najmniej 24 rodziców, gmina deklaruje także możliwość utworzenia klasy VI. Z tej możliwości mogą skorzystać rodzice uczniów SP1 i SP2.
Terminy rekrutacji do klas pierwszych określane są bezpośrednio przez poszczególne szkoły, rekrutacja ta musi zakończyć się jednak do 15 marca. 
Przedszkola
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Wyszków rozpocznie się 1 marca i, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się poprzez system elektroniczny, dostępny na stronie www.wyszkow.przedszkola.vnabor.pl. 
Harmonogram naboru:
rejestracja kandydatów: 1 – 23 marca
publikacja wyników i potwierdzanie woli: 6 – 12 kwietnia
rekrutacja uzupełniająca: 9 maja – 31 sierpnia
Organizowana przez gminę rekrutacja prowadzona będzie do: Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola Integracyjnego nr 4, Przedszkola nr 7, Przedszkola nr 9 oraz oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych nr 3, nr 4 i nr 5 oraz przedszkoli niepublicznych „Przyjaciele Kubusia” i Przedszkola Nasze Bambino nr 2, działających na takich samych zasadach jak publiczne. Zgłoszenie kandydatury dziecka będzie możliwe także do niektórych przedszkoli niepublicznych funkcjonujących na terenie Gminy Wyszków. W zakładce OFERTA zamieszczone zostaną propozycje odnośnie zajęć dodatkowych i inne szczegółowe informacje o danym przedszkolu. 
W rekrutacji elektronicznej nie biorą udziału oddziały przedszkolne w szkołach na terenach wiejskich. Tu kandydaturę dziecka należy zgłosić w formie papierowej bezpośrednio w szkole (druki dostępne w sekretariatach szkół).
Do pobrania: Regulamin_rekrutacji_przedszkolnej
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dobra zmiana czy zamach na samorządność?

Dobra zmiana czy zamach na samorządność?

Czekające nas jesienią wybory samorządowe już teraz budzą spore emocje za sprawą zmian w Kodeksie wyborczym. Wójtowie z powiatu wyszkowskiego w zasadzie nie zostawiają na nich suchej nitki. Wyszkowska Platforma Obywatelska mówi o zamachu na samorządność, Prawo i Sprawiedliwość – o dobrej zmianie.
zobacz więcej
Są chlubą szkoły (foto)

Są chlubą szkoły (foto)

Szkoła Podstawowa nr 4, kontynuując tradycje Gimnazjum nr 2, zaprosiła do WOK Hutnik na koncert rodziców, których dzieci osiągnęły najlepsze wyniki w I półroczu roku szkolnego 20017/2018. Statuetkami „Sowa Mądra Głowa” zostali wyróżnieni najlepsi z najlepszych Marta Pękul i Piotr Zaniewski (śr. 5,29) oraz Amelia Choszczyk, Sandra Śliwkai Paulina Strzemieczna (śr. 5,13).
zobacz więcej
Nasiona słonecznika źródłem zdrowia i urody

Nasiona słonecznika źródłem zdrowia i urody

Jak powszechnie wiadomo, dodawanie orzechów oraz nasion do codziennej diety przynosi liczne korzyści dla zdrowia. Jak podaje Instytut Linus Pauling osoby, które spożywają te produkty regularnie, mają m.in. mniejsze ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, a także cukrzycy typu 2. Dodanie nasion słonecznika do diety zwiększa ogólne spożycie orzechów oraz nasion. Nasiona te zapewniają również szczególne korzyści zdrowotne, a to dzięki zawartości wielu cennych składników odżywczych.
zobacz więcej
Koronawirus: stan na piątek 20 marca

Koronawirus: stan na piątek 20 marca

Nie dwoje, a troje mieszkańców powiatu wyszkowskiego jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia koronawirusa. Wyników testów osób, które ostatnio trafiły do szpitala zakaźnego w Ostrołęce wciąż nie ma.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom