Rekordowy rajd bez barier (foto)

Wydarzenia

Rekordowy rajd bez barier (foto)

12.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz kolejny wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zaprosiło osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na rajd pieszo - rowerowy.
 
Rajd odbył się w ramach zadania „Bez barier II”, dofinansowanego ze środków powiatu. - Bierze udział największa grupa osób w historii naszych rajdów. Zapisało się 179 osób. To grupa osób z niepełnosprawnościami, ale są też opiekunowie, rodzice, terapeuci. Cieszę się, że są również osoby, które nie korzystają z naszych placówek - wszystkich serdecznie przywitała przewodnicząca PSOUU Urszula Mikołajczyk.
Na rajd zapisali się podopieczni PŚDS, WTZ, ŚDS „Soteria”, OREW, ZSS i DPS w Brańszczyku, DPS w Gaju oraz podopieczni stowarzyszenia „Bądźmy w kontakcie”. Przed wymarszem i wyjazdem kilku porad na temat bezpieczeństwa udzieli wyszkowscy policjanci mł. asp. Marta Gierlicka i podkom. Damian Wroczyński.
Piesi i rowerzyści udali się do Nadleśnictwa Wyszków, gdzie zorganizowano ciekawe konkursy, lekcję ekologii i, oczywiście, integracyjnego grilla.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane