Rekordowa Wyszkowska Dycha (foto)

Wydarzenia

Rekordowa Wyszkowska Dycha (foto)

04.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Małgorzata Wyszyńska, Tomasz Roszkowski, Izabela Gudanis, Artur Kalinowski, Ewa Jagielska i Przemysław Oleksiak – to zwycięzcy III Biegu Ulicznego „Wyszkowska Dycha”, na który w piękne niedzielne przedpołudnie 4 czerwca zaprosili gmina Wyszków oraz Klub Biegacza Wyszków.
Na trzy dystanse – 2,5 km, 5 km i 10 km - wybiegło w sumie 212 osób, co jest rekordem dotychczasowych „Wyszkowskich Dych”. Impreza przyciągnęła licznych miłośników biegania z Wyszkowa i okolic, ale też m.in. z Warszawy, Pułtuska, Radzymina, Mińska Mazowieckiego, Wrocławia, Ciechanowa, Marek, Nasielska, Grodziska Wielkopolskiego, Tłuszcza, Ostrowi Mazowieckiej.
Znak do rozpoczęcia biegu, jak zwykle na ul. Sowińskiego przy fontannie, dała zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Trasa wiodła ulicami Sowińskiego, Prostą, I AWP, 1 Maja i Kowalskiego. Uczestnicy biegu na 2,5 km pokonywali pętlę jeden raz, na 10 km – cztery razy, dopingowani przez rodziny i znajomych. 
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, mogli też skorzystać z bezpłatnego masażu. Z niecierpliwością czekali na wyniki - ważne, ale chyba nie najważniejsze. Na mecie biegacze nie kryli satysfakcji z poprawienia osobistych rekordów, pokonania tak długiej trasy, własnych słabości, urazów i po prostu zmęczenia, któremu trudno się dziwić.
W oczekiwaniu na wyniki wśród uczestników naczelnik miejskiego wydziału promocji Leszek Marszał rozlosował liczne nagrody, oczywiście przydatne podczas biegania. Puchary i nagrody zwycięzcom wręczył dyr. Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski.
Wyniki III Biegu Ulicznego „Wyszkowska Dycha”
Dystans 2,5 km
  • kobiety: I – Ewa Jagielska, Natalin, II – Barbara Zwalińska, Wyszków, III – Marzena Siemieniak, Gródek Rządowy
  • mężczyźni: I – Przemysław Oleksiak, Wyszków, II – Norbert Duchnowski, Wyszków, III – Mateusz Filipowicz, Mostówka
Dystans 5 km
  • kobiety: I – Izabela Gudanis, Wyszków, II – Weronika Szymańska, Wyszków, III – Kinga Siedlecka, Jarzębia Łąk
  • mężczyźni: I – Artur Kalinowski, Garbów, II – Piotr Omelianowicz, Wyszków, III – Marek Kamiński, Kamieńczyk
Dystans 10 km
  • kobiety: I – Małgorzata Wyszyńska, Wyszków, II – Dominika Słowińska, Warszawa, III – Aleksandra Matysiak, Grodzisk
  • mężczyźni: I – Tomasz Roszkowski, Warszawa, II – Arkadiusz Szczotka, Wola Rasztowska, III – Kamil Gajewski, Wyszków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom