Razem dla innych - wspólnie dla siebie (foto)

Wydarzenia

Razem dla innych - wspólnie dla siebie (foto)

29.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Podsumowanie realizowanego przez pół roku projektu „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” odbyło się we wtorek 27 listopada. Ten ciekawy projekt miał m.in. na celu integrację międzypokoleniową.
Od 1 czerwca do 30 listopada 2018 r. działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszkowie Stowarzyszenie „Promenada” realizowało, ze środków pozyskanych z Województwa Mazowieckiego, projekt „Razem dla innych – wspólnie dla siebie”. Wzięła w nim udział 30-osobowa grupa podopiecznych z Domu Dziennego Pobytu „Senior” oraz 10-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”. W ramach zadania grupa brała udział w warsztatach teatralnych, tanecznych, wokalnych, decoupage, z zakresu motywacji i komunikacji interpersonalnej. Dorośli dodatkowo obejrzeli w Teatrze Wielkim operę „Straszny dwór”.
Podejmowane działania miały na celu m.in. integrację międzypokoleniową, podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej, wzmocnienie poczucia własnej wartości, samooceny, przyczynienie się do wzrostu motywacji i zmiany sposobu życia. 
Podsumowanie projektu, który krótko przedstawiła Dorota Wojtkowska, kierownik działającego przy OPS DDP „Senior”, odbyło się 27 listopada w „Gościńcu pod Jesionem”. Przybyli na nie m.in. przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, dyrektor OPS Agnieszka Mróz, przedstawicielka Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Bożena Jakubczak-Zadrożna, prezes stowarzyszenia „Promenada” Barbara Godleś.
Uczestnicy projektu przedstawili zabawny, ale też dydaktyczny spektakl „Mówię NIE wszystkiemu, co złe”. Przygotowywał ich aktor Marek Pyś. Spektakl złożony z popularnych wierszy Tuwima i Brzechwy, m.in. „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Skarżypyta”, „Leń”, „Ptasie radio”. Każdy z nich kończył się morałem, np. „Mówić nieprawdę jest bardzo źle. Czy wy kłamiecie? Powiedzcie”. Wszyscy odpowiadali „Nie!” lub „Kto nic nie robi, niechaj to wie, że my lenistwu mówimy NIE” czy „Kto się wymądrza, że wszystko wie, temu tak samo powiemy NIE”.
- To było dla nas wielkie przeżycie – skomentowała współpracę z seniorami Jadwiga Kamieniecka, kierownik świetlicy „Słoneczna”.
Zaprezentowała się również grupa wokalna „Nadbużanie” prowadzona przez Katarzynę Grzybowską, grupa taneczna „Carpe diem” pod kierunkiem instruktora tańca Andrzeja Wiśniewskiego. Można było obejrzeć upominki wykonane technika decoupage. 
Do starań o kolejne dofinansowania z budżetu województwa zachęcała Bożena Jakubczak-Zadrożna. Na wartościowe łączenie się pokoleń zwróciła uwagę Elżbieta Piórkowska: - Młodzież uczyła się od dorosłych, dorośli przypomnieli sobie dzieciństwo.
- Napisanie projektu nie jest łatwą sprawą, ale ogromną pracą jest jego realizacja – podkreśliła dyr. Agnieszka Mróz. 
Podziękowała realizatorom projektu, że chce im się wciąż szukać czegoś nowego.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Banery reklamowe to obecnie jedna z najbardziej skutecznej formy reklamy w Polsce. Za ich pomocą możemy skutecznie reklamować się praktycznie w każdym dostępnym miejscu. Wykorzystanie taniej reklamy, jest relatywnie tanie, w porównaniu do dotarcia do dużej grupy odbiorców jednocześnie. Banery są przygotowywane z wytrzymałej siatki winylowej lub tkaniny, warto dodać, że te materiały dobrze sprawdzają się na deszczu, dzięki czemu nasz przekaz reklamowy może być dostępny 24/7h.
zobacz więcej
Policja poszukuje zaginionego wyszkowianina (foto)

Policja poszukuje zaginionego wyszkowianina (foto)

Wyszkowscy policjanci poszukują zaginionego 51-letniego mieszkańca Wyszkowa. Dariusz Obrębski wyszedł z domu 5 listopada i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące jego zaginięcia o kontakt z KPP w Wyszkowie tel. 29 743 6200 lub 997.
zobacz więcej
Rowerowa majówka (foto)

Rowerowa majówka (foto)

Ponad 200 osób skorzystało z propozycji Gminy Wyszków spędzenia pierwszego majowego dnia na rajdzie rowerowym. W podjęciu decyzji z pewnością pomogła piękna, ciepła, słoneczna pogoda.
zobacz więcej
Tak się bawi szkoła językowa (foto)

Tak się bawi szkoła językowa (foto)

To już ostatnie dni krótkiego w tym roku karnawału. Jak je dobrze wykorzystać, wiedzą uczniowie I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie. Na balu karnawałowym świetnie bawili się 7 lutego.
zobacz więcej