Ranny 6-letni rowerzysta

Wydarzenia

Ranny 6-letni rowerzysta

16.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
6-letni rowerzysta został ranny w wypadku, do którego doszło 14 maja ok. godz. 17 w Wólce Folwark, gmina Rząśnik.
Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 6-latek wyjechał z posesji na drogę wprost pod jadący samochód daewoo tico. Dziecko z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Warszawie.
Policjanci apelują do rodziców, aby nie dopuszczali do sytuacji, w której dziecko znajduje się bez opieki na drodze publicznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu drogowego, dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Może by gmina ceny obniżyła…

INTERWENCJA: Może by gmina ceny obniżyła…

O tym, że w 2018 r. znacznie wzrosną opłaty za odbiór śmieci, wiadomo było od grudnia. Poruszenie wywołały nakazy płatnicze, które uświadomiły rodzinom, jak duża to podwyżka kwartalnie.
zobacz więcej
„Czwórka” wraca! (foto)

„Czwórka” wraca! (foto)

Pierwszą uchwałę wprowadzającą w gminie Wyszków reformę oświaty radni miejscy podjęli 1 lutego. Jednogłośnie przyjęli projekt określający nową sieć szkół – ośmioletnich podstawówek.
Uwaga, rodzice uczniów klas III i VI Szkół Podstawowych nr 1 i 2. Najprawdopodobniej 10 lutego w „Hutniku” odbędzie się spotkanie, po którym ma być wam łatwiej podjąć decyzję, czy przenieść dzieci do powstającej właśnie Szkoły Podstawowej nr 4.
zobacz więcej
70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie (foto)

70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie (foto)

Jubileusz 70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie był obchodzony 5 października. Uroczystości trwały przez cały dzień. Uczestniczyli w nich uczniowie i absolwenci, a także dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy, obecni i byli. Oczywiście nie wszyscy, bo byłoby to niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że szkolnictwo zawodowe w Wyszkowie przez 70 lat wykształciło 70 tysięcy absolwentów, a uczyło ich prawie 1,5 tysiąca nauczycieli. – Pozdrawiamy ciepło wszystkich – podkreślił dyrektor Zespołu Szkól nr 1 Marian Popławski.      
zobacz więcej
Bug popłynął

Bug popłynął

W nocy poziom Bugu znacznie opadł. Wszystkie drogi są już przejezdne.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom