Wydarzenia

1 / 2

Radni „objechali” gminę

20.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Trwają przygotowania do przyszłorocznego budżetu gminy Wyszków. Jak już informowaliśmy, mieszkańcy złożyli ponad 120 wniosków o inwestycje. Przed samorządowcami trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza w kwestii wyboru inwestycji drogowych. Części dróg czekających na budowę radni miejscy przyjrzeli się 17 października.
Budowy dróg dotyczy prawie połowa złożonych wniosków. W urzędzie miejskim leżą też wnioski o budowę chodników, oświetlenia, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, placów zabaw i rekreacji, parkingów, boisk, sal gimnastycznych, a nawet wałów przeciwpowodziowych.
Z możliwości „objechania” niektórych wskazanych przez mieszkańców miejsc skorzystało, niestety, niewielu radnych. Przejechali m.in. ul. Młodzieżową w Łosinnie, czekającą na remont drogą w Leszczydole-Działki, na dokończenie chodnika - drogą w Leszczydole Starym. Na realizację czeka projekt budowy ul. Dobrej Wróżki w Rybienku Nowym, która łączy ul. Handlową z rondem przy kościele św. Rodziny.
W Wyszkowie radni pojechali m.in. na osiedla Zakręzie i Na Skarpie (tu w pierwszej kolejności budowana ma być ul. Bohaterów Armii Krajowej) oraz Matejki, ul. Sosnową, gdzie do połączenia z Leśną brakuje ok. 500 m asfaltu. Podobna sytuacja jest na ul. Przemysłowej, gdzie asfalt również niedoprowadzony jest do Sosnowej czy na zaledwie 80-metrowej ul. Małej (os. Młodych). 
Przejechali też ul. Sowińskiego, gdzie już w tym roku zapowiadano przebudowę odcinka między ulicami Sienkiewicza i Dworcową. Przewidziane są tam m.in. nowe miejsca parkingowe dla klientów pobliskiego targowiska.
To tylko niewielka część pozycji z listy wniosków inwestycyjnych. O tym, które będą realizowane w pierwszej kolejności, radni będą musieli zdecydować wkrótce. A trzeba pamiętać, że gmina planuje dwa poważne przedsięwzięcia: budowę obwodnicy śródmiejskiej, która w dalszym ciągu czeka na decyzję o dofinansowaniu, i modernizację stadionu. Od dawna mówi się również o budowie na Bugu kładki dla pieszych i rowerzystów. Na zagospodarowanie czeka również plac Miejski, miedzy ulicami Sowińskiego i 11 Listopada.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom