Radarowe wyświetlacze ku przestrodze

Wydarzenia

Radarowe wyświetlacze ku przestrodze

05.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Cztery radarowe wyświetlacze prędkości w przyszłym roku mają stanąć przy drogach lokalnych: trzy w Porządziu i jedna w Rybienku Starym.
 
Będą to pierwsze tablice tego typu na terenie naszego powiatu. Przy polskich drogach jest ich coraz więcej; mają przestrzegać kierowców jadących z nadmierną prędkością.
O możliwość postawienia trzech wyświetlaczy przy drodze powiatowej w Porządziu do władz powiatu zwróciła się Gmina Rząśnik. Mają stanąć przy wlotach do miejscowości i przy szkole podstawowej. „Tablice mają dyscyplinować kierowców, wyświetlając prędkość, z jaką jadą. Ponadto urządzenie pulsacyjne sygnalizować będzie przekroczenie prędkości napisem „Zwolnij”. Na tablicy wyświetlany będzie komunikat informujący o grożącym mandacie i punktach karnych. Inaczej będzie w przypadku aut jadących zgodnie z przepisami. Taki kierowca poza wyświetloną prędkości zobaczy zielony komunikat „Dziękuję” - czytamy we wniosku wójta Pawła Kołodziejskiego. - „Instalacja urządzeń, które przyczynią się do ograniczenia ilości wypadków i kolizji w miejscach niebezpiecznych i takich, w których należy zachować szczególną ostrożność najczęściej znajduje zastosowanie w pobliżu szkół i przejść dla pieszych. radarowy pomiar prędkości ma wymiar edukacyjny. Tablica wyświetlająca prędkość ma wymiar psychologiczny i działa na podświadomość kierujących pojazdem, przypominając o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.”
Z inicjatywą ustawienia podobnej tablicy wyszli mieszkańcy Rybienka Starego. Taką tablicę widzieliby przy ul. 3 Maja, w okolicach pałacu, gdzie kierowcy bardzo często niebezpiecznie się rozpędzają. - Policja pojawia się u nas bardzo często, ale przecież nie może stać cały czas - mówi sołtys Ewa Ciach. Stąd inicjatywa zakupu tablicy ze środków funduszu sołeckiego. Mieszkańcy przeznaczyli na ten cel 20.200 zł. Liczą, że ich tablica nie będzie jedyną. Byłoby dobrze, gdyby druga stanęła od strony Rybna.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom