Quad wydrukował przyłbice dla medyków (foto)

Wydarzenia

Quad wydrukował przyłbice dla medyków (foto)

09.04.2020
autor: Joanna Krzyżaniak
Quad Europe, jedna z największych i najnowocześniejszych firm poligraficznych w Europie, przekazała szpitalowi powiatowemu w Wyszkowie 100 ochronnych przyłbic. Firma udostępnia również pliki do druku materiałów dla sklepów, służących zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom i klientom.
 
Przyłbice to dodatkowa inicjatywa Quad i reakcja pracowników firmy na potrzeby lokalnej służby zdrowia w czasie pandemii. Produkty trafiły już do szpitali w Wyszkowie i Radzyminie, czyli do miejsc, w których znajdują się zakłady produkcyjne Quad.
Aby wytworzyć przyłbice, Quad nie modyfikował linii produkcyjnych – produkty powstały w oparciu o własne zasoby, z materiałów, z którymi na co dzień pracuje obszar „in-store” (in-store marketing to gałąź produkcji materiałów reklamowych, w której powstają wszelkiego rodzaju oznakowania, plakietki, tzw. standy i inne elementy wyposażenia sklepów).
Przyłbice z Quad pomagają medykom, ale są także wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom firmy. W tej chwili swoje zadania wykonują w przyłbicach pracownicy ochrony, są one również elementem pakietu bezpieczeństwa dla pracowników na wypadek możliwej sytuacji kontaktu z osobą potencjalnie zakażoną. 
W czasie pandemii istotna jest komunikacja i zmiana nawyków. Dlatego Quad postanowił również udostępnić publicznie pliki do druku ze swojej oferty materiałów kierowanych do sklepów, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom. Wśród materiałów znajdują się m.in. naklejki podłogowe, plakaty i oznaczenia komunikujące konieczność zachowania odpowiedniego dystansu. Materiały do pobrania: TUTAJ
– Jest oczywiste, że w obecnej sytuacji nasze wysiłki koncentrujemy na zapewnieniu ochrony naszym pracownikom i utrzymaniu ciągłości produkcji. Ale dostrzegamy również trudności i potrzeby lokalnych instytucji, i staramy się pomóc jak możemy – powiedział Jakub Dyląg, prezes zarządu Quad Europe.
Quad Europe jest największym pracodawcą w powiecie wyszkowskim i powiatach ościennych. Zatrudnia blisko 1900 osób, dwie trzecie z nich, to mieszkańcy Wyszkowa i okolic. Ochronne przyłbice firma przekazała również szpitalowi w Radzyminie, w którym znajduje się jeden z zakładów produkcyjnych Quad.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom