Quad postawił uczniom wyzwanie

Wydarzenia

Quad postawił uczniom wyzwanie

01.02.2018
autor: Organizatorzy
20 zespołów z 9 szkół średnich, gimnazjów i podstawówek powiatu wyszkowskiego i okolic walczy o nagrody w konkursie Quad/Graphics: „What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów”. To kolejna kreatywna inicjatywa dla młodzieży, przygotowana przez największą firmę w regionie.
Do konkursu ogłoszonego pod koniec listopada zgłosiło się 17 zespołów (w każdym od 2 do 4 osób) z lokalnych szkół i 3 drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych w Pułtusku. W sumie 20 zespołów (64 uczniów) z Wyszkowa i okolic. W konkursie powiat wyszkowski reprezentują:
  • Szkoła Podstawowa nr 1 (1 zespół)
  • Gimnazjum nr 2 (1 zespół)
  • Gimnazjum w Zabrodziu (1 zespół)
  • I LO im. C.K. Norwida (1 zespół)
  • Zespół Szkół nr 1 (2 zespoły)
  • CEZiU „Kopernik” (6 zespołów)
  • Zespół Szkół nr 3 (4 zespoły)
  • ZDZ CK (1 zespół)
Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu firmy Quad/Graphics w języku angielskim. Uczniowie mogą skorzystać z różnych form przekazu, np. prezentacji power point, wideo, wywiadu, fotografii. Mogą też te formy łączyć.
Żeby przekazać młodzieży jak najwięcej informacji o firmie, Quad/Graphics szeroko otworzył drzwi dla konkursowiczów. Uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej, podczas której poznawali działy produkcyjne i administracyjne. Młodzi ludzie otrzymali też wiele materiałów merytorycznych. Jeśli tylko chcą i potrzebują, w każdej chwili mogą do firmy przyjechać, żeby nakręcić ujęcia kamerą, przeprowadzić wywiady czy zrobić zdjęcia. Wielu z tej możliwości już skorzystało, wielu nadal umawia się na spotkania w Quadzie.
- Czasu na skończenie pracy zostało niewiele, a zadanie jest ambitne. Trzeba mieć pomysł, trzeba wiedzieć, jakich form chce się użyć i jak je twórczo ze sobą połączyć, żeby wyszedł fajny projekt. Do tego wszystko trzeba wykonać w języku angielskim – tłumaczy Joanna Krzyżaniak, Branding & Corporate Communications Leader.
Wartością dodaną do konkursu są warsztaty dla uczestników z pracy zespołowej i przygotowania projektu. Zorganizowała je i przeprowadziła Pani Ewa Trzcińska z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu, które jest partnerem konkursu. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się m.in. nad tym, jaki jest ich cel udziału w konkursie. Spotkanie było również okazją do profesjonalnego zaplanowania pracy nad swoim projektem.
- Jaki jest cel naszego udziału w konkursie? Na pewno chcemy wygrać, ale też zdobyć doświadczenie i zetknąć się z innym niż w szkole sposobem myślenia – opowiada Sebastian Pek, uczeń Technikum Informatycznego z Pułtuska.
– Chcemy też nabrać doświadczenia w mówieniu po angielsku i zwyczajnie dobrze się bawić – dodaje Zuzanna Moroza, koleżanka Sebastiana z zespołu projektowego.
6 i 8 lutego zespoły zaprezentują swoje prace przed komisją. Również po angielsku. 
Na 15 lutego zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Odbędzie się ono w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Jowisz, przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie.
- W ocenie prac komisja będzie się kierowała kilkoma kryteriami. Weźmie pod uwagę pomysł, kreatywność, poziom trudności, jakość wykonania, pracę zespołową i sposób prezentacji zadania w języku angielskim – dodaje Joanna Krzyżaniak.
Najlepsi pojadą na obóz, gdzie pod okiem native speakerów będą doskonalić językowe umiejętności. Stacjonarne lekcje z native speakerem funduje także The Lighthouse English Centre, jedna z wyszkowskich szkół językowych. Nagrody przyznają również Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego.
W 2017 roku Quad/Graphics zorganizował I edycję konkursu „Rozwiń wiedzę projektowo”. Wystartowali w nim uczniowie ze zdolnościami technicznymi i programistycznymi. Konkurs wygrali reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, którzy skonstruowali pojazd sprawdzający właściwości powietrza.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uhonorują polskich kryptologów (foto)

Uhonorują polskich kryptologów (foto)

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbyła się ceremonia przekazania urny z ziemią z okolic grobu Mariana Rejewskiego, jednego z trzech kryptologów, którzy złamali szyfr niemieckiej maszyny Enigma. Ziemia zostanie złożona 6 września w w jednym z sarkofagów Panteonu Narodowego, w krypcie kościoła  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie, podczas uroczystości uhonorowania Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego – wybitnych polskich matematyków i kryptologów.
zobacz więcej
Goście Światowych Dni Młodzieży w Wyszkowie

Goście Światowych Dni Młodzieży w Wyszkowie

52 Włochów spędzi w Wyszkowie kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Wyszkowskie parafie zapraszają na wspólne Msze św., Drogę Krzyżową i Wieczór Chwały.
zobacz więcej
Hurtownia żywności – co można w niej znaleźć?

Hurtownia żywności – co można w niej znaleźć?

Hurtownia produktów spożywczych to miejsce, do którego dostają się wszystkie towary, wyprodukowane przez firmy zajmujące się wytwarzaniem konkretnych rodzajów żywności (choćby minimalnie) przetworzonej, to także często przystań dla naturalnej żywności, której hodowcy chcą ją przekazać sklepom detalicznym, zamiast sprzedawać ją samodzielnie. Istnienie hurtowni tego rodzaju jest nieodzowne z punktu widzenia interesów rynku konsumenckiego. Także dlatego, że niektóre hurtownie same zajmują się bezpośrednią sprzedażą.
zobacz więcej
WOŚP wraca do Hutnika (foto)

WOŚP wraca do Hutnika (foto)

13 stycznia 2019 r. po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagra również w Wyszkowie. Ponieważ pl. Miejski jest w przebudowie, w tym roku sztab postanowił zrezygnować z organizacji imprezy plenerowej. WOŚP powróci więc do "Hutnika".
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom