Quad postawił uczniom wyzwanie

Wydarzenia

Quad postawił uczniom wyzwanie

01.02.2018
autor: Organizatorzy
20 zespołów z 9 szkół średnich, gimnazjów i podstawówek powiatu wyszkowskiego i okolic walczy o nagrody w konkursie Quad/Graphics: „What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów”. To kolejna kreatywna inicjatywa dla młodzieży, przygotowana przez największą firmę w regionie.
Do konkursu ogłoszonego pod koniec listopada zgłosiło się 17 zespołów (w każdym od 2 do 4 osób) z lokalnych szkół i 3 drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych w Pułtusku. W sumie 20 zespołów (64 uczniów) z Wyszkowa i okolic. W konkursie powiat wyszkowski reprezentują:
  • Szkoła Podstawowa nr 1 (1 zespół)
  • Gimnazjum nr 2 (1 zespół)
  • Gimnazjum w Zabrodziu (1 zespół)
  • I LO im. C.K. Norwida (1 zespół)
  • Zespół Szkół nr 1 (2 zespoły)
  • CEZiU „Kopernik” (6 zespołów)
  • Zespół Szkół nr 3 (4 zespoły)
  • ZDZ CK (1 zespół)
Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu firmy Quad/Graphics w języku angielskim. Uczniowie mogą skorzystać z różnych form przekazu, np. prezentacji power point, wideo, wywiadu, fotografii. Mogą też te formy łączyć.
Żeby przekazać młodzieży jak najwięcej informacji o firmie, Quad/Graphics szeroko otworzył drzwi dla konkursowiczów. Uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej, podczas której poznawali działy produkcyjne i administracyjne. Młodzi ludzie otrzymali też wiele materiałów merytorycznych. Jeśli tylko chcą i potrzebują, w każdej chwili mogą do firmy przyjechać, żeby nakręcić ujęcia kamerą, przeprowadzić wywiady czy zrobić zdjęcia. Wielu z tej możliwości już skorzystało, wielu nadal umawia się na spotkania w Quadzie.
- Czasu na skończenie pracy zostało niewiele, a zadanie jest ambitne. Trzeba mieć pomysł, trzeba wiedzieć, jakich form chce się użyć i jak je twórczo ze sobą połączyć, żeby wyszedł fajny projekt. Do tego wszystko trzeba wykonać w języku angielskim – tłumaczy Joanna Krzyżaniak, Branding & Corporate Communications Leader.
Wartością dodaną do konkursu są warsztaty dla uczestników z pracy zespołowej i przygotowania projektu. Zorganizowała je i przeprowadziła Pani Ewa Trzcińska z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu, które jest partnerem konkursu. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się m.in. nad tym, jaki jest ich cel udziału w konkursie. Spotkanie było również okazją do profesjonalnego zaplanowania pracy nad swoim projektem.
- Jaki jest cel naszego udziału w konkursie? Na pewno chcemy wygrać, ale też zdobyć doświadczenie i zetknąć się z innym niż w szkole sposobem myślenia – opowiada Sebastian Pek, uczeń Technikum Informatycznego z Pułtuska.
– Chcemy też nabrać doświadczenia w mówieniu po angielsku i zwyczajnie dobrze się bawić – dodaje Zuzanna Moroza, koleżanka Sebastiana z zespołu projektowego.
6 i 8 lutego zespoły zaprezentują swoje prace przed komisją. Również po angielsku. 
Na 15 lutego zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Odbędzie się ono w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Jowisz, przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie.
- W ocenie prac komisja będzie się kierowała kilkoma kryteriami. Weźmie pod uwagę pomysł, kreatywność, poziom trudności, jakość wykonania, pracę zespołową i sposób prezentacji zadania w języku angielskim – dodaje Joanna Krzyżaniak.
Najlepsi pojadą na obóz, gdzie pod okiem native speakerów będą doskonalić językowe umiejętności. Stacjonarne lekcje z native speakerem funduje także The Lighthouse English Centre, jedna z wyszkowskich szkół językowych. Nagrody przyznają również Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego.
W 2017 roku Quad/Graphics zorganizował I edycję konkursu „Rozwiń wiedzę projektowo”. Wystartowali w nim uczniowie ze zdolnościami technicznymi i programistycznymi. Konkurs wygrali reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, którzy skonstruowali pojazd sprawdzający właściwości powietrza.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom