Przyszłość w ich rękach

Wydarzenia

Przyszłość w ich rękach

14.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Dziesięć projektów zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Quad/Graphics „Rozwiń wiedzę projektowo”. Uczniowie szkół z Wyszkowa i Pułtuska chcą m.in. budować stację meteorologiczną, drukarkę 3D, wykrywacz metalu, systemy do tzw. inteligenego domu czy aplikację do zdalnego sterowania komputerem. 
Do konkursu wpłynęło jedenaście projektów. Komisja zdecydowała o realizacji dziesięciu, biorąc pod uwagę dziedziny, innowacyjność, sposób i koszty wykonania. 
- Konkurs to pierwsza tego typu inicjatywa Quad/Graphics skierowana do uczniów szkół w Wyszkowie. Nie wiedzieliśmy, z jakim oddźwiękiem się spotka, czy młodzież złapie bakcyla i pokaże nam, że potrafi myśleć i działać kreatywnie – mówi przewodniczący komisji konkursowej Łukasz Kamiński, kierownik działu utrzymania ruchu w Quad/Graphics. - Jesteśmy zadowoleni i z liczby zgłoszeń, i z pomysłów młodych ludzi. Przed nami etap realizacji, w którym Quad/Graphics będzie wspierał zespoły merytorycznie i finansowo. Jestem przekonany, że wiele się od siebie nauczymy – my od uczniów, a uczniowie od nas.
 
Zakwalifikowane projekty:
I LO im. C.K. Norwida
 • Stacja meteorologiczna Meteo. Urządzenie do pomiaru temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, wilgotności i nasłonecznienia. Opiekun: Jan Kowalczyk.
 • Tax Checker. Program ma na celu sprawdzenie po numerze NIP, czy płatnik jest czynnym podatnikiem. Przyspieszenie procesu weryfikacji i zminimalizowanie kar nakładanych na firmę. Opiekun: Adam Czechowski.
Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie
 • Pogłębianie wiadomości politechnicznych podczas budowy drukarki 3D. Projekt - budowa modelu drukarki 3D. Opiekun: Jacek Pyt.
Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie
 • Jeżdżący wykrywacz metalu. Zdalnie sterowany pojazd wyposażony w wykrywacz metalu. Opiekun: Adam Zając.
 • Safe Autonomic House. Moduł systemu inteligentnego domu wyposażony w czujniki wykrywania niebezpiecznych gazów (np. czadu). Opiekun: Wojciech Rogulski.
  Modularny inteligentny dom. System inteligentnego domu umożliwiający zarządzanie np. światłem, temperaturą. Opiekun: Tadeusz Dzieniszewski.
Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
 • Pojazd sprawdzający właściwości powietrza na obszarze przeciwpożarowym. Zdalnie sterowany pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka. Opiekun: Jolanta Sarnacka.
Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
 • E-Kids. Aplikacja dla dzieci ułatwiająca korzystanie z systemu operacyjnego Windows. Opiekun: Dorota Sobocińska.
 • Easy Line. Aplikacja do zdalnego sterowania komputerem – serwerem domowym. Opiekun: Anna Świerczewska.
 • Bezprzewodowa stacja pogodowa. Umożliwia badanie zanieczyszczenia powietrza, temperatury i ciśnienia atmosferycznego. Opiekun: Adam Byszewski.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.25% (196 głosów)
28.94% (255 głosów)
7.04% (62 głosów)
7.38% (65 głosów)
34.39% (303 głosów)
manhattan