Przyszłość w ich rękach

Wydarzenia

Przyszłość w ich rękach

14.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Dziesięć projektów zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Quad/Graphics „Rozwiń wiedzę projektowo”. Uczniowie szkół z Wyszkowa i Pułtuska chcą m.in. budować stację meteorologiczną, drukarkę 3D, wykrywacz metalu, systemy do tzw. inteligenego domu czy aplikację do zdalnego sterowania komputerem. 
Do konkursu wpłynęło jedenaście projektów. Komisja zdecydowała o realizacji dziesięciu, biorąc pod uwagę dziedziny, innowacyjność, sposób i koszty wykonania. 
- Konkurs to pierwsza tego typu inicjatywa Quad/Graphics skierowana do uczniów szkół w Wyszkowie. Nie wiedzieliśmy, z jakim oddźwiękiem się spotka, czy młodzież złapie bakcyla i pokaże nam, że potrafi myśleć i działać kreatywnie – mówi przewodniczący komisji konkursowej Łukasz Kamiński, kierownik działu utrzymania ruchu w Quad/Graphics. - Jesteśmy zadowoleni i z liczby zgłoszeń, i z pomysłów młodych ludzi. Przed nami etap realizacji, w którym Quad/Graphics będzie wspierał zespoły merytorycznie i finansowo. Jestem przekonany, że wiele się od siebie nauczymy – my od uczniów, a uczniowie od nas.
 
Zakwalifikowane projekty:
I LO im. C.K. Norwida
 • Stacja meteorologiczna Meteo. Urządzenie do pomiaru temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, wilgotności i nasłonecznienia. Opiekun: Jan Kowalczyk.
 • Tax Checker. Program ma na celu sprawdzenie po numerze NIP, czy płatnik jest czynnym podatnikiem. Przyspieszenie procesu weryfikacji i zminimalizowanie kar nakładanych na firmę. Opiekun: Adam Czechowski.
Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie
 • Pogłębianie wiadomości politechnicznych podczas budowy drukarki 3D. Projekt - budowa modelu drukarki 3D. Opiekun: Jacek Pyt.
Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie
 • Jeżdżący wykrywacz metalu. Zdalnie sterowany pojazd wyposażony w wykrywacz metalu. Opiekun: Adam Zając.
 • Safe Autonomic House. Moduł systemu inteligentnego domu wyposażony w czujniki wykrywania niebezpiecznych gazów (np. czadu). Opiekun: Wojciech Rogulski.
  Modularny inteligentny dom. System inteligentnego domu umożliwiający zarządzanie np. światłem, temperaturą. Opiekun: Tadeusz Dzieniszewski.
Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
 • Pojazd sprawdzający właściwości powietrza na obszarze przeciwpożarowym. Zdalnie sterowany pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka. Opiekun: Jolanta Sarnacka.
Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
 • E-Kids. Aplikacja dla dzieci ułatwiająca korzystanie z systemu operacyjnego Windows. Opiekun: Dorota Sobocińska.
 • Easy Line. Aplikacja do zdalnego sterowania komputerem – serwerem domowym. Opiekun: Anna Świerczewska.
 • Bezprzewodowa stacja pogodowa. Umożliwia badanie zanieczyszczenia powietrza, temperatury i ciśnienia atmosferycznego. Opiekun: Adam Byszewski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom