Przyszłość w ich rękach

Wydarzenia

Przyszłość w ich rękach

14.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Dziesięć projektów zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Quad/Graphics „Rozwiń wiedzę projektowo”. Uczniowie szkół z Wyszkowa i Pułtuska chcą m.in. budować stację meteorologiczną, drukarkę 3D, wykrywacz metalu, systemy do tzw. inteligenego domu czy aplikację do zdalnego sterowania komputerem. 
Do konkursu wpłynęło jedenaście projektów. Komisja zdecydowała o realizacji dziesięciu, biorąc pod uwagę dziedziny, innowacyjność, sposób i koszty wykonania. 
- Konkurs to pierwsza tego typu inicjatywa Quad/Graphics skierowana do uczniów szkół w Wyszkowie. Nie wiedzieliśmy, z jakim oddźwiękiem się spotka, czy młodzież złapie bakcyla i pokaże nam, że potrafi myśleć i działać kreatywnie – mówi przewodniczący komisji konkursowej Łukasz Kamiński, kierownik działu utrzymania ruchu w Quad/Graphics. - Jesteśmy zadowoleni i z liczby zgłoszeń, i z pomysłów młodych ludzi. Przed nami etap realizacji, w którym Quad/Graphics będzie wspierał zespoły merytorycznie i finansowo. Jestem przekonany, że wiele się od siebie nauczymy – my od uczniów, a uczniowie od nas.
 
Zakwalifikowane projekty:
I LO im. C.K. Norwida
 • Stacja meteorologiczna Meteo. Urządzenie do pomiaru temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, wilgotności i nasłonecznienia. Opiekun: Jan Kowalczyk.
 • Tax Checker. Program ma na celu sprawdzenie po numerze NIP, czy płatnik jest czynnym podatnikiem. Przyspieszenie procesu weryfikacji i zminimalizowanie kar nakładanych na firmę. Opiekun: Adam Czechowski.
Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie
 • Pogłębianie wiadomości politechnicznych podczas budowy drukarki 3D. Projekt - budowa modelu drukarki 3D. Opiekun: Jacek Pyt.
Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie
 • Jeżdżący wykrywacz metalu. Zdalnie sterowany pojazd wyposażony w wykrywacz metalu. Opiekun: Adam Zając.
 • Safe Autonomic House. Moduł systemu inteligentnego domu wyposażony w czujniki wykrywania niebezpiecznych gazów (np. czadu). Opiekun: Wojciech Rogulski.
  Modularny inteligentny dom. System inteligentnego domu umożliwiający zarządzanie np. światłem, temperaturą. Opiekun: Tadeusz Dzieniszewski.
Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
 • Pojazd sprawdzający właściwości powietrza na obszarze przeciwpożarowym. Zdalnie sterowany pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka. Opiekun: Jolanta Sarnacka.
Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
 • E-Kids. Aplikacja dla dzieci ułatwiająca korzystanie z systemu operacyjnego Windows. Opiekun: Dorota Sobocińska.
 • Easy Line. Aplikacja do zdalnego sterowania komputerem – serwerem domowym. Opiekun: Anna Świerczewska.
 • Bezprzewodowa stacja pogodowa. Umożliwia badanie zanieczyszczenia powietrza, temperatury i ciśnienia atmosferycznego. Opiekun: Adam Byszewski.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Do tej pory to naród decydował…

Do tej pory to naród decydował…

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi zapowiadane zmiany w ordynacji wyborczej, obecna kadencja będzie ostatnią dla burmistrza i wszystkich wójtów w powiecie wyszkowskim. Szansę na kolejny wybór być może miałby tylko wójt gminy Zabrodzie, ponieważ funkcję objął w trakcie kadencji. Jak pomysł na ograniczenie kadencyjności oceniają nasi włodarze z najdłuższym stażem?
zobacz więcej
Policja podsumowała miniony rok

Policja podsumowała miniony rok

1,3 tys. interwencji domowych, 446 osób na tzw. dołku, 89 wypadków drogowych, 10 ofiar śmiertelnych, ponad 200 pijanych kierowców, 8,3 tys. mandatów – to tylko niektóre dane z podsumowania 2016 r. dokonanego przez wyszkowską policję. W rocznej odprawie wzięli udział m.in. zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, kierownictwo wyszkowskiej komendy, przedstawiciele samorządu i prokuratury.
zobacz więcej
20. Rally Wyszków

20. Rally Wyszków

W najbliższy weekend już po raz 20. w mieście i okolicach odbędzie się Rally Wyszków. Jak co roku na początku jesieni przyjadą do Wyszkowa miłośnicy rajdów samochodowych.
zobacz więcej
Turniej bezpieczeństwa (foto)

Turniej bezpieczeństwa (foto)

Tego, jak zachowywać się na drogach, by unikać niebezpieczeństwa mają uczyć nie tylko mandaty. Im większa wiedza i świadomość młodych ludzi, tym większa nadzieja, że na naszych ulicach będzie bezpieczniej. Już po raz 40. organizowany jest Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje powiatowe odbyły się 10 maja na terenie hali WOSiR.
zobacz więcej
censor jpk
Levert
censor jpk