Przypominamy: w sobotę casting do filmu

Wydarzenia

Przypominamy: w sobotę casting do filmu

13.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w WOK Hutnik przeprowadzany będzie casting do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany pod koniec sierpnia i na początku września w Popowie. 
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny jednej z najzdolniejszych reżyserek młodego pokolenia Agnieszki Elbanowskiej - autorki docenianych i nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych.
Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. Perspektywa spotkania z „obcym” - twierdzi Agnieszka Elbanowska - doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość.
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To jeden z najważniejszych w Polsce programów dla młodych twórców. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films), współproducentka filmu „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, nagrodzonego Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Podczas nagrywania filmu potrzebnych będzie wielu statystów. Dlatego twórcy zapraszają na plan mieszkańców Wyszkowa i okolic: dzieci w wieku 6-10 lat i dorosłych powyżej 20 lat (nie jest wymagane żadne doświadczenie aktorskie).
W lipcu odbędą się trzy castingi. Pierwszy 15 lipca w godz. 14-19.30 (rejestracja zainteresowanych od godz. 13.30) w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Pozostałe:
  • 22 lipca, godz. 10.30-19 (rejestracja od godz. 10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance
  • 29 lipca, godz. 10.30-17.30 (rejestracja od godz. 10) w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Szczegóły dotyczące castingów można uzyskać pisząc na adres mejlowy: relax.casting@gmail.com.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zwężenie na Białostockiej (foto)

Zwężenie na Białostockiej (foto)

Od 26 lipca ul. Białostocka będzie zwężona na skrzyżowaniu z ul. Matejki.
Zobacz, jak postępują prace na budowie obwodnicy śródmiejskiej. 
zobacz więcej
Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Od niedzieli Gmina Wyszków ma ośmiu honorowych obywateli – 12 listopada na uroczystej sesji radni podjęli uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa ppłk. Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu, od 1986 r. kapelmistrzowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. - Jest pan, panie kapelmistrzu dumą Wyszkowa, orkiestra pod pana batutą jest wizytówką Wyszkowa – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Nie spocznę na laurach i nadal, jeśli zdrowie i Bóg pozwoli, ze wszystkich sił będę służył swoją wiedzą i doświadczeniem mieszkańcom Wyszkowa – zadeklarował nowy honorowy obywatel. W części artystycznej wystąpiły Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i MOD OSP Wyszków.
zobacz więcej
Obejrzyj making of i wygraj nagrody (wideo)

Obejrzyj making of i wygraj nagrody (wideo)

Zobacz making of naszego teledysku i weź udział w zabawie konkursowej.
zobacz więcej
Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się środowe, 28 września, spotkanie z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką. Obecni byli m.in. samorządowcy i nauczyciele, wywiązała się ciekawa dyskusja na temat obecnego stanu polskiej edukacji i planowanej reformy.
- To wielkie oszustwo, że mamy dobrze zorganizowane kształcenie – uważa wiceminister.
- Zmiany w naszych szkołach są potrzebne, tylko niekoniecznie tak wielkie. Nie w strukturze tkwi błąd. Przykro nam, że nasza praca jest źle oceniana – mówiła z kolei dyrektor jednej ze szkół.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Bricomarche

Sonda

3.66% (58 głosów)
3.47% (55 głosów)
27.98% (443 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.59% (41 głosów)
4.49% (71 głosów)
29.88% (473 głosów)
3.98% (63 głosów)
2.27% (36 głosów)
2.59% (41 głosów)
16.17% (256 głosów)