Przypominamy: w sobotę casting do filmu

Wydarzenia

Przypominamy: w sobotę casting do filmu

13.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w WOK Hutnik przeprowadzany będzie casting do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany pod koniec sierpnia i na początku września w Popowie. 
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny jednej z najzdolniejszych reżyserek młodego pokolenia Agnieszki Elbanowskiej - autorki docenianych i nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych.
Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. Perspektywa spotkania z „obcym” - twierdzi Agnieszka Elbanowska - doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość.
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To jeden z najważniejszych w Polsce programów dla młodych twórców. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films), współproducentka filmu „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, nagrodzonego Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Podczas nagrywania filmu potrzebnych będzie wielu statystów. Dlatego twórcy zapraszają na plan mieszkańców Wyszkowa i okolic: dzieci w wieku 6-10 lat i dorosłych powyżej 20 lat (nie jest wymagane żadne doświadczenie aktorskie).
W lipcu odbędą się trzy castingi. Pierwszy 15 lipca w godz. 14-19.30 (rejestracja zainteresowanych od godz. 13.30) w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Pozostałe:
  • 22 lipca, godz. 10.30-19 (rejestracja od godz. 10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance
  • 29 lipca, godz. 10.30-17.30 (rejestracja od godz. 10) w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Szczegóły dotyczące castingów można uzyskać pisząc na adres mejlowy: relax.casting@gmail.com.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom