Przynosimy wam światło (foto)

Wydarzenia

Przynosimy wam światło (foto)

23.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Tuż przed Bożym Narodzeniem dzięki harcerzom do domów na całym świecie trafia Betlejemskie Światło Pokoju. Nie inaczej jest w Wyszkowie.
 
Betlejemskie Światło Pokoju wyszkowscy harcerze zanieśli do różnych instytucji i kościołów. Przekazywali je mieszkańcom m.in. we wszystkich wyszkowskich parafiach. Byli też w Pniewie, Lucynowie, Zambskach Kościelnych, Wąsewie, Niegowie, Rybienku Leśnym i Ostrowi Maz. 
- Harcerze po całym świecie niosą Betlejemskie Światło Pokoju i mówią: Chcemy, żeby ludzie przestali walczyć ze sobą - podczas niedzielnej Mszy św. w parafii św. Wojciecha w Wyszkowie mówił ks. Tomasz Trzaska. Sam od dziecka jest harcerzem, bliska jest mu więc idea ognia, przy którym gromadzą się ludzie o różnych poglądach, przy którym między ludźmi pękają zranienia. - Jeśli rozpala się go z miłością, ogień jednoczy, sprawia, że człowiek czuje się bezpieczny - mówił ks. Tomasz.
- Harcerze, niektórzy bardzo młodzi, stoją dziś przed dorosłymi i mówią: przynosimy wam światło - kontynuował. - Chcemy, żebyście zaczęli nas uczyć, kim jest brat i przyjaciel, czym jest braterska dłoń, co znaczy zrezygnować z czegoś dla kogoś. Kiedy świat jest tak poraniony, nie rozumie sam siebie, nie rozumie człowieka, nie rozumie Boga, potrzeba nam ognia miłości, przebaczenia, pokoju.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane