Przygotowania do Zjazdu Absolwentów Szkół Zawodowych

Wydarzenia

Przygotowania do Zjazdu Absolwentów Szkół Zawodowych

05.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowskie szkolnictwo zawodowe świętuje w tym roku 70-lecie. Na 5 października planowany jest Zjazd Absolwentów Szkół Zawodowych. Komitet organizacyjny dopina ostatnie szczegóły uroczystości oraz balu i czeka na zgłoszenia absolwentów.
Uroczystość 70-lecia szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie planowana jest na piątek 5 października, dokładnie w rocznicę powstania szkoły zawodowej. – Pierwsza rada pedagogiczna odbyła się 4 października – zauważa dyr. ZS1 Marian Popławski.
Rejestracja na zjazd prowadzona jest elektronicznie poprzez stronę internetową Zespołu Szkół nr 1: www.zs1wyszkow.edu.pl. Formularz zgłoszeniowy w wersji tradycyjnej, papierowej dostępny jest w sekretariacie szkoły. Wydrukujemy go również w kolejnym wydaniu tygodnika „Nowy Wyszkowiak”. Wypełnione formularze można przynosić do ZS1 lub wysłać listownie.
W 2002 r. Zespół Szkół Zawodowych został podzielony na Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 (dzisiejsze CEZiU „Kopernik”). Wszystkie archiwa pozostały w ZS1. - To święto otwarte. Nie ma znaczenia, kto jaką szkołę ukończył. Skończyłeś szkołę zawodową, rejestruj się – zachęca Marian Popławski.
Komitet organizacyjny liczy, że chętni zgłoszą się do 25 lipca. Czasu jest więc już niewiele. Udział w zjeździe kosztuje 100 zł, w zjeździe i balu – 200 zł.
Organizacja całodniowej uroczystości i balu absolwentów to poważne wyzwanie organizacyjne i finansowe. Dlatego komitet liczy na wsparcie sponsorów.
Gwiazdą zjazdu będzie oczywiście absolwent Zespołu Szkół Zawodowych, a konkretnie liceum zawodowego mechanicznego Bogusław Morka. – Przyjął nasze zaproszenie z radością – podkreśla dyr. Zespołu Szkół nr 1 Marian Popławski.
- Kiedy mieszkał w internacie, jego donośny głos roznosił się po Wyszkowie, bo uwielbiał siadać na oknie i śpiewać – wspomina Grażyna Żółtowska z komitetu organizacyjnego.
Jest już również wstępny program uroczystości. O godz. 8.40 sprzed szkoły wyruszy przemarsz do sanktuarium św. Idziego, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników edukacji. Oficjalna część uroczystości w ZS1 ma rozpocząć się o godz. 10.30. Występ artystyczny absolwentów i uczniów – godz. 12, koncert Bogusława Morki – godz. 12.30. Po obiedzie, o godz. 14.30 w CEZiU „Kopernik” planowana jest konferencja „Szkolnictwo zawodowe – szanse i zagrożenia”. W obu szkołach będą odbywały się spotkania absolwentów.
Bal odbędzie się w restauracji „Gościniec pod Jesionem”, początek o godz. 19.
Osoby spoza Wyszkowa mogą znaleźć miejsca noclegowe m.in. w schronisku „Jowisz” (dawna bursa ZSZ), internacie ILO oraz hotelu ZDZ.
Każdy absolwent otrzyma pamiątkowy medal z personalizacją na etui. Gotowe są również materiały do okolicznościowej publikacji, w której znajdzie się m.in. historia szkolnictwa zawodowego z nazwiskami wszystkich nauczycieli (910) oraz pracowników administracji i obsługi (400). Organizatorzy zjazdu o sfinansowanie wydawnictwa zwrócili się do marszałka województwa.
W ZS1 powstała Izba Pamięci Szkolnictwa Zawodowego, w której można znaleźć m.in. szkolne kroniki sprzed wielu, wielu lat oraz prace dyplomowe.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom