Przesadził z prędkością, stracił prawko

Wydarzenia

Przesadził z prędkością, stracił prawko

28.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Prawie o 70 km/h przekroczył prędkość kierowca zatrzymany przez policję w środę 27 lutego w Somiance. Mężczyzna musiał pożegnać się z prawem jazdy przynajmniej na 3 miesiące.
34-letni mieszkaniec powiatu puławskiego w terenie zabudowanym w Somiance jechał swoim audi z prędkością 119 km/h, czyli aż o 69 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Funkcjonariusze przypominają, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca, mimo tego, wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom