Wydarzenia

1 / 4

Przejazd bez dróżnika (foto)

13.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
PKP PLK rozpoczęły modernizację torów kolejowych na odcinku Mostówka – Wyszków. Konsekwencją prac są 10-godzinne zamknięcia trasy i komunikacja zastępcza. W listopadzie przebudowane będą przejazdy, z tego na ul. Pułtuskiej zniknie budka dróżnika.
Jak informuje Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach, prace polegają m.in. na oczyszczeniu torów i wymianie popękanych szyn. Po ich zakończeniu pociągi będą mogły jeździć o 10 km/h szybciej, czyli maksymalnie 80 km/h.
Zaplanowano, że roboty zakończą się w drugiej połowie października, do tego czasu w godz. 8 – 18 będzie kursowała komunikacja zastępcza. 
Z kolei w listopadzie, jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, remontowane będą przejazdy kolejowe. Wstępnie ustalono, że przejazd na ul. 3 Maja zostanie zamknięty na dwa dni, 5 i 6 listopada, a więc w weekend, kiedy ruch samochodów jest zdecydowanie mniejszy. Co ważne, w innym terminie, ale również w listopadzie i również na dwa dni, zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. Modernizacja będzie polegała m.in. na montażu monitoringu i likwidacji budki dróżnika. Przejazd nadal będzie miał kategorię A, ale będzie sterowany automatycznie z nastawni, przez dyżurnego ruchu. Dyrekcja PLK w Siedlcach zapewnia, że nie ma obaw o stan bezpieczeństwa.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Najczęściej popełniane błędy podczas jazdy po autostradzie.

Najczęściej popełniane błędy podczas jazdy po autostradzie.

Autostrad w Polsce mamy coraz więcej, jednak jeśli chodzi o ilość wypadków śmiertelnych to zajmujemy niechlubne przedostatnie miejsce w Europie. Wielu polskich kierowców nie zna lub nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Poniżej przedstawimy najczęściej łamane zasady podczas jazdy autostradą
zobacz więcej
Początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

Początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

Po Nowym Roku rozpocznie się budowa kładki przy moście samochodowym. Można spodziewać się utrudnień w ruchu. Kładka powinna być gotowa w wakacje przyszłego roku.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
Jechał "wężykiem"

Jechał "wężykiem"

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca citroena berlingo, zatrzymany w Bosewie Starym. Na jadący "wężykiem" samochód zwrócił uwagę inny kierowca.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku