Przed nami Orszak Trzech Króli

Wydarzenia

Przed nami Orszak Trzech Króli

31.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
6 stycznia ulicami Wyszkowa przejdzie trzeci Orszak Trzech Króli. Uroczystość o godz. 11 rozpocznie Msza św. w kościele parafii św. Wojciecha.
Podobnie jak w latach poprzednich, orszak przejdzie do stajenki na skwerze Jana Pawła II. Organizatorzy zachęcają, by na przemarsz założyć kolorowe stroje, by wyszkowski orszak był barwny i radosny.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Darowizna od rodziców a rozliczenie podatku i PIT

Darowizna od rodziców a rozliczenie podatku i PIT

Podatek od spadków i darowizn to jeden z podatków przewidzianych w polskim systemie podatkowym. Jego płatnikiem jest zawsze osoba otrzymująca spadek lub darowiznę. Dzięki przewidzianym w ustawie zwolnieniom jesteśmy w stanie dość często uniknąć płacenia tego podatku. W poniższym poradniku przyjrzymy się zatem, kiedy mamy obowiązek zapłacić tą daninę, a kiedy możemy tego uniknąć, oraz jakie są ograniczenia kwotowe, a także w jaki sposób odprowadzić podatek od spadków i darowizn.
 
zobacz więcej
To nie są łatwe czasy dla edukacji (foto)

To nie są łatwe czasy dla edukacji (foto)

Władze Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Wyszków wspólnie zorganizowały obchody Dnia Edukacji Narodowej. W piątek 11 października nauczyciele i ich zwierzchnicy spotkali się w WOK „Hutnik”. Dyrektorzy szkół i wyróżnieni nauczyciele otrzymali Nagrody Starosty i Nagrody Burmistrza.
zobacz więcej
Gdzie wolne miejsca w szkołach średnich?

Gdzie wolne miejsca w szkołach średnich?

W czwartek 25 lipca szkoły średnie podały listy przyjętych uczniów. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 26 lipca. Będzie już znacznie spokojniejsza, bo wolnych jest jeszcze 160 miejsc, w tym 70 dla absolwentów gimnazjów i 96 - absolwentów szkół podstawowych. Miejsc nie brakuje w liceach i technikach.
zobacz więcej
Potrącona na przejściu dla pieszych (wideo)

Potrącona na przejściu dla pieszych (wideo)

Policjanci ruchu drogowego, w poniedziałek 13 maja, pracowali na miejscu wypadku (skrzyżowanie ul. Pułtuskiej i Wąskiej), w którym poszkodowana została piesza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa i uderzył w znajdującą się na pasach 76-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca volkswagena był trzeźwy. 
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku