Projekt pomnika Stanisława Wolskiego u Prezydenta RP (foto)

Wydarzenia

Projekt pomnika Stanisława Wolskiego u Prezydenta RP (foto)

07.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. urząd miejski
Para Prezydencka z życzliwością odniosła się do idei wzniesienia pomnika przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego. Otwartą kwestią pozostaje termin wizyty Prezydenta RP w Wyszkowie. Projekt pomnika burmistrz Grzegorz Nowosielski pokazał prezydentowi Andrzejowi Dudzie we wtorek 6 marca.
Okazją do zaprezentowania parze prezydenckiej projektu pomnika i przekazania zaproszenia na jego odsłonięcie było spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji podsumowania roku akcji pomocowych dla Polaków na Wschodzie. Wziął w nim udział, z powodu obowiązków służbowych, także wnuk Stanisława Wolskiego, Rafał Wolski, który jest Konsulem Generalnym RP we Lwowie. Rafał Wolski jest synem Bolesława Wolskiego, Honorowego Obywatela Gminy Wyszków.
Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, ale także za wybitne zasługi w obronie godności i człowieczeństwa pośmiertnie odznaczył Stanisława i Wincentynę Wolskich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku