Projekt pomnika Stanisława Wolskiego u Prezydenta RP (foto)

Wydarzenia

Projekt pomnika Stanisława Wolskiego u Prezydenta RP (foto)

07.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. urząd miejski
Para Prezydencka z życzliwością odniosła się do idei wzniesienia pomnika przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego. Otwartą kwestią pozostaje termin wizyty Prezydenta RP w Wyszkowie. Projekt pomnika burmistrz Grzegorz Nowosielski pokazał prezydentowi Andrzejowi Dudzie we wtorek 6 marca.
Okazją do zaprezentowania parze prezydenckiej projektu pomnika i przekazania zaproszenia na jego odsłonięcie było spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji podsumowania roku akcji pomocowych dla Polaków na Wschodzie. Wziął w nim udział, z powodu obowiązków służbowych, także wnuk Stanisława Wolskiego, Rafał Wolski, który jest Konsulem Generalnym RP we Lwowie. Rafał Wolski jest synem Bolesława Wolskiego, Honorowego Obywatela Gminy Wyszków.
Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, ale także za wybitne zasługi w obronie godności i człowieczeństwa pośmiertnie odznaczył Stanisława i Wincentynę Wolskich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan