Pracować w koalicji (foto)

Wydarzenia

Pracować w koalicji (foto)

19.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Kampanię wyborczą, 18 października na skwerze przy fontannie, podsumowali kandydaci Wyszkowskich Demokratów do rady powiatu.
- Dla nas kampania przebiegła pokojowo, w miłej i sympatycznej atmosferze – ocenił lider komitetu Adam Mróz. - To była krótka kampania, ale dynamiczna. Udało nam się porozmawiać z mieszkańcami, wsłuchać w ich propozycje, doprecyzować kilka postulatów, które chcemy zrealizować. Jesteśmy pogodnymi ludźmi i zawodowo, i osobiście. Uważamy, że dobro powiatu, mieszkańców powinno łączyć, a nie dzielić. Znamy prozę wyborów, wiemy, że wszyscy nie zostaniemy radnymi, natomiast osoby, które mandat uzyskają, będą pracować dla wszystkich mieszkańców powiatu. Pracować w koalicji. Koalicja to także kompromisy. Wierzymy, że nasze postulaty będą możliwe do zrealizowania.
Jednym z priorytetów jest szpital. - Chcemy, że powiat dalej inwestował w szpital, żeby pacjenci trafiali w warunki komfortowe, bezpieczne, czuli się zaopiekowani. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować remonty w szpitalu, zakup nowoczesnego sprzętu – mówiła Katarzyna Wysocka. - Chcemy wprowadzić, we współpracy z gminami, bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie. Z organizacjami pozarządowymi będziemy promować zdrowy tryb życia i profilaktykę chorób cywilizacyjnych.
O nowoczesnym szkolnictwie mówił Adam Mróz: - Zainwestowaliśmy bardzo dużo w infrastrukturę, w której kształcimy młodych ludzi, ale także w kształcenie kadr, nauczycieli. Dzisiaj możemy mówić o reaktywacji kształcenia zawodowego, tylko naszym zadaniem jest przekonywanie rodziców, młodych osób, że warto uczyć się zawodu, nie zamykając się na maturę i studia. 
Wyszkowscy Demokraci uważają, że baza sportowa szkół powinna być lepiej wykorzystywana po zajęciach szkolnych. - I to jest zadanie dla zreformowanego Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu – podkreślił Adam Mróz. - To instytucja, która musi szukać nowych rozwiązań. Jest nieco zastała, trochę za mało aktywna, a możliwości i potrzeby są ogromne. To chociażby spięcie w jedną ofertę turystyczną ofert wszystkich gmin powiatu. To także nowy kalendarz atrakcyjnych imprez całego powiatu.
Demokraci mają też pomysł na wypromowanie poza powiat imprezy, jaką ma być piknik militarny. - To duże przedsięwzięcie, wielowątkowe, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inscenizacje, konkursy, koncerty. Takie imprezy są organizowane na terenie powiatu. Chcemy zrobić z tego jedną sztandarową imprezę chociażby opartą o linię Bugu, gdzie wydarzeń historycznych jest wiele – sprecyzował Adam Mróz. - Nie wykluczamy zmiany siedziby POKiS-u. Dzisiejsza lokalizacja uniemożliwia realizację tych zadań. Mówimy o dosprzętowieniu, wzmocnieniu kadrowym.
Obecny wicestarosta widzi konieczność zreorganizowania niektórych wydziałów starostwa: - Zaprojektowaliśmy nowy punkt obsługi wydziału komunikacji przy ul. Dworcowej. Za cel stawiamy sobie szybką i przyjazną obsługę, wyeliminowanie kolejek, przestrzenne pomieszczenia, w których można usiąść i poczekać, wprowadzenie kolejkomatu. Przeniesienie wydziału komunikacji umożliwi pewne przesunięcia. Myślimy o przesunięciach wydziałów, które dziś funkcjonują w kilku lokalizacjach. 
Budowa strzelnicy to – jak przyznał Marek Siekierski – ostatnio modny pomysł. - Widzimy taką potrzebę. Broń to nie tylko urządzenie do zabijania, ale też urządzenie, dzięki któremu uczymy się odpowiedzialności, przewidywalności - uważa. - Taka strzelnica była na terenie Wyszkowa, wiele lat temu została zlikwidowana. W trakcie rozmów z mieszkańcami cały czas przewija się pomysł jej budowy. To wcale nie jest tak bardzo kosztowna sprawa. 
- Bezpośrednio po wyborach, mam nadzieję, że dla nas skutecznych, zorganizujemy spotkanie ze środowiskami strzeleckimi. To nie musi być przedsięwzięcie realizowane z budżetu powiatu. Może być w partnerstwie lub zupełnie prywatne – dodał Adam Mróz. - Zapotrzebowanie na postawy proobronne również jest kształtowane. Spotyka się z zainteresowaniem ze strony młodzieży.
Demokraci chcieliby kontynuować budowę ścieżki rowerowej z Wyszkowa do Leszczydołu-Nowin. - Powstaje dużo ścieżek rowerowych w różnych kierunkach. Ale wciąż jest ich mało, nie zawsze są budowane w sposób zabezpieczający potrzeby rowerzystów – ocenił Jerzy Sitek. - Przykładem fajnej ścieżki jest ta w stronę Nadleśnictwa Wyszków, przez Leszczydół. Takich ścieżek przydałoby się więcej. W porozumieniu z nadleśnictwem chcemy taką ścieżkę kontynuować nawet do Porządzia. To by otworzyło bezpieczny ciąg komunikacyjny na tereny przecudnej urody. Walory przyrodnicze Wyszkowa i okolic są w dalszym ciągu do odkrycia, do pokazania. Potrzeba ścieżek rowerowych, przemyślanych szlaków turystycznych. 
- Nowy nadleśniczy widzi możliwość kontynuowania ścieżki w kierunku Ochudna i Porządzia. Mamy wiele dróg powiatowych, przy których taka infrastruktura musi powstawać – dodał Adam Mróz.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom