Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

Wydarzenia

Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

04.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Gminny Dom Kultury w Brańszczyku
Powiatowe uroczystości kolejnych rocznic odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II odbywają się 2 kwietnia w Brańszczyku. Tak było i w tym roku. Mimo że trzynasta rocznica wypadła w drugi dzień Wielkanocy, na wieczorną Mszę św. w kościele pw. Jana Chrzciciela przyszło wielu wiernych. Tradycyjnie złożono kwiaty i zapalno znicze przed pomnikiem Jana Pawła II. 
"Nie lękajcie się" – słowa, którymi rozpoczął swój pontyfikat Jan Paweł II, stanowią hasło tegorocznych obchodów rocznicy Jego śmierci. – Pozostaną z nami na wieki – zapewniła dyrektor POKiS Maria Gajewska, witając zebranych w świątyni w Brańszczyku. – Odszedł człowiek ogromnej wiary w Boga i człowieka. Nigdy nie zwątpił, nigdy nie zrezygnował z walki o człowieka, nigdy nie zrezygnował ze swoich zasad, które przekazywał gdziekolwiek się znalazł. Pozostawił nas z tym wszystkim, czym żył i czego nauczał. Teraz od nas zależy, czy będziemy potrafili, na miarę każdego z nas, Jego naśladować.
Maria Gajewska przypomniała też piękny tekst Jana Pawła II, który przygotował tuż przed śmiercią, na obchodzoną 3 kwietnia Niedzielę Miłosierdzia Bożego: „Drodzy bracia i siostry. To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu. Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza, i otwiera serca na nadzieję. Jezu, ufam Tobie, zmiłuj się nad nami i nad całym światem”.
Sceny przybliżające postać Jana Pawła II, jego dzieło i naukę zawierał też montaż słowno-muzyczny „Wypłyń na głębię”, który przygotował chór parafialny pod kierunkiem organisty Piotra Wyszyńskiego.
Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli pod pomnik Jana Pawła II. Po wysłuchaniu zagranej na trąbce „Barki”, zabrał głos starosta Bogdan Pągowski. Podziękował wszystkim za obecność, a proboszczowi ks. Pawłowi Stacheckimu za to, że wciąż zachęca do czerpania ze skarbnicy mądrości Jana Pawła II, podczas każdej Mszy św. przypominając fragmenty nagrań Jego nauk, głoszonych podczas pielgrzymek do Ojczyzny.
Delegacje władz powiatowych i gminnych oraz różnych środowisk złożyły kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i zapaliły znicze.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przedstaw Quad po angielsku

Przedstaw Quad po angielsku

Udział w obozie językowym jest nagrodą w konkursie „What’s up Quad?”. W pierwszej edycji gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z powiatu wyszkowskiego i okolic zmierzą się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku.
Zgłoszenia do konkursu można składać do 10 grudnia. Czas na realizację projektu – do 5 lutego 2018 roku.
zobacz więcej
Nowości w CKU (foto)

Nowości w CKU (foto)

Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym wiedzę zdobywają dorośli, rok szkolny 2017/18 rozpoczęło w sobotę 9 września. Była to szczególna inauguracja, gdyż ze społecznością szkoły żegnał się jej wieloletni dyrektor, który zdecydował się  przejść na emeryturę, Krzysztof Dąbrowski.  O zmianach, które czekają szkołę w roku wprowadzania reformy systemu edukacji, mówiła nowa dyrektor CKU Aneta Pękul. Do najważniejszych należą poszerzenie oferty edukacyjnej, możliwość kształcenia w dni powszednie, a nie tylko na zjazdach sobotnio-niedzielnych, oraz uruchomienie platformy e-learningowej.
zobacz więcej
Wypadła z okna

Wypadła z okna

Do szpitala w Warszawie przewieziono kobietę, która we wtorek 15 stycznia wypadła z okna bloku na os. Prosta.
zobacz więcej
Centrum świątecznych zakupów (foto)

Centrum świątecznych zakupów (foto)

Chyba jeszcze nigdy centrum handlowe w Wyszkowie nie wyglądało tak świątecznie. Do „Galeo” Wyszkowski Ośrodek Kultury zaprosił na tegoroczny „Kiermasz świąteczny”, 10 i 11 grudnia. Różnorodność ozdób, upominków jest tak wielka, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche