Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

Wydarzenia

Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

04.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Gminny Dom Kultury w Brańszczyku
Powiatowe uroczystości kolejnych rocznic odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II odbywają się 2 kwietnia w Brańszczyku. Tak było i w tym roku. Mimo że trzynasta rocznica wypadła w drugi dzień Wielkanocy, na wieczorną Mszę św. w kościele pw. Jana Chrzciciela przyszło wielu wiernych. Tradycyjnie złożono kwiaty i zapalno znicze przed pomnikiem Jana Pawła II. 
"Nie lękajcie się" – słowa, którymi rozpoczął swój pontyfikat Jan Paweł II, stanowią hasło tegorocznych obchodów rocznicy Jego śmierci. – Pozostaną z nami na wieki – zapewniła dyrektor POKiS Maria Gajewska, witając zebranych w świątyni w Brańszczyku. – Odszedł człowiek ogromnej wiary w Boga i człowieka. Nigdy nie zwątpił, nigdy nie zrezygnował z walki o człowieka, nigdy nie zrezygnował ze swoich zasad, które przekazywał gdziekolwiek się znalazł. Pozostawił nas z tym wszystkim, czym żył i czego nauczał. Teraz od nas zależy, czy będziemy potrafili, na miarę każdego z nas, Jego naśladować.
Maria Gajewska przypomniała też piękny tekst Jana Pawła II, który przygotował tuż przed śmiercią, na obchodzoną 3 kwietnia Niedzielę Miłosierdzia Bożego: „Drodzy bracia i siostry. To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu. Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza, i otwiera serca na nadzieję. Jezu, ufam Tobie, zmiłuj się nad nami i nad całym światem”.
Sceny przybliżające postać Jana Pawła II, jego dzieło i naukę zawierał też montaż słowno-muzyczny „Wypłyń na głębię”, który przygotował chór parafialny pod kierunkiem organisty Piotra Wyszyńskiego.
Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli pod pomnik Jana Pawła II. Po wysłuchaniu zagranej na trąbce „Barki”, zabrał głos starosta Bogdan Pągowski. Podziękował wszystkim za obecność, a proboszczowi ks. Pawłowi Stacheckimu za to, że wciąż zachęca do czerpania ze skarbnicy mądrości Jana Pawła II, podczas każdej Mszy św. przypominając fragmenty nagrań Jego nauk, głoszonych podczas pielgrzymek do Ojczyzny.
Delegacje władz powiatowych i gminnych oraz różnych środowisk złożyły kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i zapaliły znicze.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzieci w sieci (foto)

Dzieci w sieci (foto)

Internet – narkotyk XXI wieku, cyberprzemoc – choć nie zostawia śladów na ciele, stanowi ogromne zagrożenie, także dla dzieci i młodzieży. - Nigdy w historii świata nie było tak wielkiego przełomu, jak teraz poprzez rozwój technologii cyfrowych. Dają wielkie możliwości, ale też niosą ogromne zagrożenia. Tu dzieci są ekspertami, to one wiedzą, jak coś w sieci znaleźć. Mówimy o społeczeństwie wiedzy, ale czy to społeczeństwo mądrości? Co nas czeka w przyszłości, jeśli już jest tak źle? – pytał jeden z prelegentów podczas konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – profilaktyka cyberprzemocy”.
zobacz więcej
Jubileuszowa inscenizacja (foto)

Jubileuszowa inscenizacja (foto)

Już dwudziesty rocznik uczniów wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego  uczestniczył w plenerowej  inscenizacji wiersza „Bema pamięci żałobny rapsod”, napisanego w 1851 r. przez Cypriana Kamila Norwida, patrona szkoły.
zobacz więcej
1050 lat państwa polskiego (foto)

1050 lat państwa polskiego (foto)

Mieszka i Dobrawę można było spotkać podczas happeningu „1050 lat państwa polskiego 966 – 2016”, zorganizowanego w piątek 13 maja na placu ratuszowym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół na Polonezie oraz gminę Wyszków. Barwne stroje, przedstawienia, konkursy, wystawy, smakołyki miały przypomnieć, jak zmieniło się życie mieszkańców Polski na przestrzeni 1050 lat.
zobacz więcej
Wyszkowskie pomniki w koszulkach z napisem „Konstytucja” (foto)

Wyszkowskie pomniki w koszulkach z napisem „Konstytucja” (foto)

W piątek nad ranem na czterech wyszkowskich pomnikach pojawiły się koszulki z napisem „Konstytucja”. Jak szybko się pojawiły, tak szybko zniknęły…
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.52% (166 głosów)
29.84% (202 głosów)
7.39% (50 głosów)
6.79% (46 głosów)
31.46% (213 głosów)
manhattan