Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

Wydarzenia

Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

04.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Gminny Dom Kultury w Brańszczyku
Powiatowe uroczystości kolejnych rocznic odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II odbywają się 2 kwietnia w Brańszczyku. Tak było i w tym roku. Mimo że trzynasta rocznica wypadła w drugi dzień Wielkanocy, na wieczorną Mszę św. w kościele pw. Jana Chrzciciela przyszło wielu wiernych. Tradycyjnie złożono kwiaty i zapalno znicze przed pomnikiem Jana Pawła II. 
"Nie lękajcie się" – słowa, którymi rozpoczął swój pontyfikat Jan Paweł II, stanowią hasło tegorocznych obchodów rocznicy Jego śmierci. – Pozostaną z nami na wieki – zapewniła dyrektor POKiS Maria Gajewska, witając zebranych w świątyni w Brańszczyku. – Odszedł człowiek ogromnej wiary w Boga i człowieka. Nigdy nie zwątpił, nigdy nie zrezygnował z walki o człowieka, nigdy nie zrezygnował ze swoich zasad, które przekazywał gdziekolwiek się znalazł. Pozostawił nas z tym wszystkim, czym żył i czego nauczał. Teraz od nas zależy, czy będziemy potrafili, na miarę każdego z nas, Jego naśladować.
Maria Gajewska przypomniała też piękny tekst Jana Pawła II, który przygotował tuż przed śmiercią, na obchodzoną 3 kwietnia Niedzielę Miłosierdzia Bożego: „Drodzy bracia i siostry. To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu. Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza, i otwiera serca na nadzieję. Jezu, ufam Tobie, zmiłuj się nad nami i nad całym światem”.
Sceny przybliżające postać Jana Pawła II, jego dzieło i naukę zawierał też montaż słowno-muzyczny „Wypłyń na głębię”, który przygotował chór parafialny pod kierunkiem organisty Piotra Wyszyńskiego.
Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli pod pomnik Jana Pawła II. Po wysłuchaniu zagranej na trąbce „Barki”, zabrał głos starosta Bogdan Pągowski. Podziękował wszystkim za obecność, a proboszczowi ks. Pawłowi Stacheckimu za to, że wciąż zachęca do czerpania ze skarbnicy mądrości Jana Pawła II, podczas każdej Mszy św. przypominając fragmenty nagrań Jego nauk, głoszonych podczas pielgrzymek do Ojczyzny.
Delegacje władz powiatowych i gminnych oraz różnych środowisk złożyły kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i zapaliły znicze.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie wstydzę się, zamierzam nadal tworzyć disco polo (foto)

Nie wstydzę się, zamierzam nadal tworzyć disco polo (foto)

Dawid Kulesza, lider formacji „Dejw” jest wschodzącą gwiazdą sceny disco polo. Ten utalentowany i sympatyczny chłopak, mimo młodego wieku, osiąga coraz większy sukces. Warto wspomnieć, że pod swoimi teledyskami na YouTube ma już ponad milion wyświetleń. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest singel „Petarda”, pod teledyskiem zebrały się już ponad 4 miliony wyświetleń. Dawid nie tylko jest zaangażowany w muzykę disco polo, jest również dj-em, prowadzi studio muzycznie, gdzie - jak się dowiedzieliśmy - produkuję muzykę, którą sprzedaję innym artystom.
zobacz więcej
Spa przy szpitalu?

Spa przy szpitalu?

Gmina wystawiła na sprzedaż dwie działki, w tym jedną przy samym szpitalu. Zamierza wprowadzić tam zabudowę wielorodzinną, ale pojawił się inwestor zainteresowany budową… hotelu i spa.
zobacz więcej
(Nie) działo się na Okrzei (foto)

(Nie) działo się na Okrzei (foto)

O trwającej od kilku tygodni przebudowie ul. Okrzei radni i burmistrz dyskutowali na ostatniej sesji. Wątpliwości budzi szczególnie skrzyżowanie z ul. Pułtuską. – Dopiero w ostatnich dniach prowadzone są jakieś prace w tym miejscu. Dlaczego ulica została zamknięta przy takich utrudnieniach w ruchu w Wyszkowie? – pytał Adam Szczerba.
- Nie wiem skąd takie informacje – dziwił się natomiast Jan Abramczyk.
zobacz więcej
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka oraz Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów, także w Wyszkowie. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 października.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku