Pożegnanie dyrektor szpitala (foto)

Wydarzenia

Pożegnanie dyrektor szpitala (foto)

19.09.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Z dniem 26 września 2019 roku na emeryturę odchodzi Cecylia Domżała, przez ponad 16 lat dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Podczas sesji rady powiatu 18 września otrzymała od władz powiatu podziękowania za „wieloletnią pracę, mającą na celu dobro pacjentów”.
 
- Szanowna pani dyrektor, w imieniu Zarządu Powiatu Wyszkowskiego składamy serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę, mającą na celu dobro pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie – dziękował starosta Jerzy Żukowski. – Pozostając z wyrazami szacunku, życzę wiele zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionej służby publicznej. Proszę o przyjęcie życzeń szczęścia w życiu osobistym oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkiego najlepszego.
W imieniu radnych za 16 lat pracy na dyrektorskim stanowisku podziękował przewodniczący rady Waldemar Sobczak. Życzył wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i dużej emerytury.
- Jestem trochę wzruszona – wyznała dyrektor Cecylia Domżała. – Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że jest dzień, gdy coś się zaczyna i dzień, w którym coś się kończy. 
Przypomniała swój zawodowy życiorys. 1 września minęło 42 lata jej pracy zawodowej, związanej zresztą ze szpitalem. Zaczynała jako pielęgniarka na oddziale chirurgicznym, po roku powierzono jej obowiązki nauczyciela praktycznej nauki zawodu (w Wyszkowie był Zespół Szkół Medycznych). Następnie pracowała jako instrumentariuszka na bloku operacyjnym. W 1982 roku została etatowym nauczycielem w ZSM, ale przez cały czas miała kontakt ze szpitalem, bo była nauczycielem i kierownikiem praktycznej nauki zawodu pielęgniarki. W tym czasie skończyła wyższe studia magisterskie i studium pedagogiczne. W 1994 roku wróciła na etat do szpitala, została kierownikiem działu organizacji i nadzoru. W 1996 roku ówczesny dyrektor szpitala Antoni Niemczyk skierował ją na podyplomowe studia w zakresie organizacji, zarządzania ekonomiki zdrowia. W kwietniu 2003 roku została dyrektorem wyszkowskiego SPZZOZ.  
- Przejęłam ten szpital z bardzo dużym zadłużeniem. Wyszedł na prostą dzięki wdrożeniu programu restrukturyzacji; szpital otrzymał kilka milionów złotych, bez tego wsparcia finansowego trudno by było wyprowadzić z tego dołka finansowego. W ciągu kilkunastu lat, przy współpracy z samorządem powiatowym, gminami, ludźmi przychylnymi szpitalowi, udało się pozyskać zewnętrzne środki finansowe, pomoc od samorządów i przeprowadzić wiele inwestycji. Pierwszą inwestycją była budowa lądowiska, dzięki czemu znaleźliśmy się w systemie ratowniczym.
Pomocą w działaniach na rzecz szpitala był to, że Cecylia Domżała została radną wojewódzką.
- Czas szybko minął. Miałam być dyrektorem na krótko, a minęło prawie 17 lat.
Podziękowała radnym za współpracę, za wszystkie decyzje korzystne dla szpitala. Podziękowała pracownikom starostwa, dyrektorom jednostek organizacyjnych, z którymi współpracowała Życzyła, żeby szpitala w Wyszkowie nigdy nie zabrakło.
- Pewnie nie udałoby mi się tak długo być dyrektorem, gdyby nie dobra współpraca z załogą, gdyby nie wsparcie od pracowników szpitala. Miały miejsce i trudne sytuacje, ale tak to jest. Jest to specyficzny zakład. To były trudne okresy w funkcjonowaniu placówek ochrony zdrowia, to był okres, kiedy oczekiwania pracowników przekraczały możliwości finansowe placówki. Z tych trudnych sytuacji postaram się zapamiętać to, co było piękne, dobre. Robiąc rachunek sumienia, uważam, że uczyniłam wszystko, co było możliwe, dobre i sprawiedliwe, jeśli chodzi o zarządzanie tą placówką.
Obecni podziękowali pani dyrektor brawami.
W najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od PIĄTKU 20 września, wywiad z Cecylią Domżałą. 
 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom