Pożar w zakładzie pracy (foto)

Wydarzenia

Pożar w zakładzie pracy (foto)

22.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Na placu jednego z zakładów produkcyjnych w Somiance 21 marca po południu wybuchł pożar.
Straż o pożarze wiaty gospodarczej została powiadomiona ok. godz. 17.45. Do akcji zadysponowano trzy zastępy: dwa z JRG w Wyszkowie oraz jeden z OSP Somianka. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar wiaty wypełnionej odpadami poprodukcyjnymi typu tektura i folia oraz zerwaną linię energetyczną przy wiacie. We wnętrzu pożar był już w fazie rozwiniętej.
W wyniku awarii pojazdu ratowniczo - gaśniczego OSP Somianka do zdarzenia dysponowano kolejne siły i środki.
„Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu” – informuje PSP Wyszków. - „Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do przerzucenia pogorzeliska w celu całkowitego ugaszenia zarzewi ognia znajdujących się w dolnych warstwach. W zdarzeniu nie nikt nie ucierpiał.”
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Już po raz 20. wyszkowianie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Ponad tysiąc osób z Wyszkowa pod przewodnictwem kapłanów, ks. Łukasza z parafii św. Wojciecha i ks. Karola z parafii św. Idziego, wędrowało przez 4 godziny piękną trasą, ale w ogromnym upale do Loretto.  Szli radośnie, w  duchu modlitwy.
zobacz więcej
Odznaczeni Kordelasami Leśnika Polskiego (foto)

Odznaczeni Kordelasami Leśnika Polskiego (foto)

Edyta Jarosz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie oraz Jerzy Stadnik, leśniczy leśnictwa Przetycz zostali uhonorowani odznaczeniem Kordelas Leśnika Polskiego. Odznaczenie, które otrzymali na wniosek nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Wojciecha Kwiatkowskiego, wręczyli im zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Robert Jaśkiewicz, naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr Maryla Gadomska oraz wnioskodawca.
zobacz więcej
Długo oczekiwana chwila dla wyszkowskich strażaków (foto)

Długo oczekiwana chwila dla wyszkowskich strażaków (foto)

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie w środę 26 października odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków komendanta powiatowego przez Marka Krassowskiego.
zobacz więcej
Albo wybieracie przedszkole albo bibliotekę (foto)

Albo wybieracie przedszkole albo bibliotekę (foto)

Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji filii Biblioteki Miejskiej w Lucynowie. Na sesji stawili się mieszkańcy gotowi bronić swojej biblioteki, wywiązała się długa dyskusja, która – na szczęście – doprowadziła do konsensusu. Mieszkańcy, mając do wyboru bibliotekę i przedszkole, wybrali przedszkole.
 
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)