Advertisement 
Pożar w hali (foto)

Wydarzenia

Pożar w hali (foto)

13.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Pożar w budynku hali jednej z firm mieszczących się przy ul. Graficznej straż pożarna gasiła w piątek 10 sierpnia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Zgłoszenie pożaru w części magazynowo - biurowej hali wyszkowska straż otrzymała ok. godz. 13.45. Na miejscu okazało się, że pracownicy opuścili już budynek. „Działania polegały na opanowaniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia od budynku oraz podaniu jednego prądu wody do wnętrza budynku na palące się miejsce. Po ugaszeniu ognia pomieszczenia oddymiono i przewietrzono. Wszystkie elementy sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, a obiekt oddymiono przy użyciu wentylatora. Usunięto także z obiektu nadpalone elementy” – informuje wyszkowska straż pożarna.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

W plan filmowy hollywoodzkiego Universal Studios hala WOSiR zamieniła się w sobotę 13 stycznia. Na uczestników balu studniówkowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z plakatów zerkali m.in. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman („Casablanca”) oraz Clark Gable i Vivien Leigh („Przeminęło z wiatrem”). A na parkiecie… same gwiazdy w oszałamiających wieczorowych kreacjach.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Syndrom gotującej się żaby

ŻYCIE W PEŁNI: Syndrom gotującej się żaby

Wyobraź sobie taką sytuację: żaba zostaje wrzucona do garnka z gotującą się wodą. Żaba ta  szybko dopasowuje swoją temperaturę ciała do temperatury wody, żeby przystosować się do nowej sytuacji i idzie jej to nieźle. Jednak gdy woda jest bliska wrzenia, żaba już nie może kontynuować swojej regulacji, bo straciła całą swoją energię i zasoby... W konsekwencji traci życie.
zobacz więcej
Bezpłatna pływalnia zamiast plaży

Bezpłatna pływalnia zamiast plaży

Budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym i zmiana prawa wodnego – z tych powodów w tegoroczne wakacje nie będzie plaży miejskiej. W zamian dzieci, młodzież i seniorów gmina zachęca do bezpłatnego korzystania z pływalni.
zobacz więcej
Roztopy!

Roztopy!

W ostatnich dniach pogoda nie jest dla nas łaskawa. Deszcz leje, a po śniegu nie ma już właściwie śladu. Początek tygodnia był wyjątkowo pracowity dla strażaków i wyjątkowo trudny dla osób mieszkających przy drogach gruntowych. W błocie grzęzną auta i nogi. – Muszę zostawiać samochód spory kawałek wcześniej – skarży się jedna z naszych czytelniczek.
zobacz więcej
Zitcom