Pożar domu w gminie Somianka (foto)

Wydarzenia

Pożar domu w gminie Somianka (foto)

05.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Z płonącego domu w Michalinie, gmina Somianka, strażacy ewakuowali jedną osobę.
Informację o pożarze budynku mieszkalnego straż pożarna odebrała 1 marca ok. godz. 5. Do akcji zadysponowano zastępy: dwa z JRG w Wyszkowie oraz OSP Gulczewo, OSP Somianka i OSP Rybno. Po przybyciu na miejsce pierwsi strażacy stwierdzili, że pożarem objęte jest poddasze oraz drewniana konstrukcja dachu budynku. Wewnątrz znajdowała się jedna osoba. Pierwsze działania polegały na dotarciu do niej i ewakuowaniu. - 
Następnie podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek – relacjonują strażacy. - W związku z rozprzestrzenianiem się ognia na konstrukcji dachu zadysponowano kolejne siły i środki. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce działań pogotowiu ratunkowemu.
Nikt więcej nie ucierpiał, większość domowników opuściła budynek jeszcze przed przyjazdem straży. - Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu i poddasza. Ze względu na duże zadymienie i ciągłą pracę ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych działania były utrudnione – dodają strażacy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość