Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

Wydarzenia

Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków zawrze porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy chodnika wzdłuż drogi do Serocka.
Samorząd zaprojektuje, a GDDKiA wybuduje 4,2 km asfaltowego chodnika szerokości 2 m, od granicy miasta do ostatniej miejscowości gminy, przez Rybienko Nowe i Stare oraz Kręgi Nowe. – Asfaltowy, ponieważ kostka bardzo słabo sprawdza się w polu – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Nowosielski.
O budowę chodnika od lat starają mieszkańcy i sołtys Kręgów Nowych. Koszty wykonania projektu szacowane są na 75 tys. zł. - Ceny wykupów nie powinny być duże, jeśli mieszkańcy rozsądnie podejdą do tematu, bo to grunty rolne – dodaje burmistrz. – Jeśli w tym roku zamkniemy kwestię projektu, to niewykluczone, że w przyszłym roku fragment chodnika mógłby powstać. Jeśli nie uda się wykupić gruntów, to projekt będziemy etapować.
Nad podobnym porozumieniem gmina pracuje z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, zarządcą drogi do Pułtuska. Samorząd liczy, że uda się wybudować chodnik do Leszczydołu Starego. – Wstępnie deklarują budowę, jeśli gmina zaprojektuje – planuje Grzegorz Nowosielski.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Idzie zima. Może ktoś potrzebuje pomocy

Idzie zima. Może ktoś potrzebuje pomocy

69 placówek, 23 jadłodajnie oraz specjalny numer bezpłatnej infolinii to formy pomocy dla bezdomnych z Mazowsza podczas nadchodzącej zimy. Opał, dożywianie, usługi opiekuńcze oferuje wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej.
zobacz więcej
Reklamowa rewolucja. Półtora roku na dostosowanie się

Reklamowa rewolucja. Półtora roku na dostosowanie się

Po trwających rok pracach i konsultacjach rada miejska przyjęła uchwałę określającą zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury i tablic reklamowych. Na dostosowanie się do przepisów przedsiębiorcy mają 18 miesięcy. Przepisy są dosyć restrykcyjne, więc po tym czasie wygląd miasta powinien się diametralnie zmienić.
zobacz więcej
Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
zobacz więcej
Co z naszymi gimnazjami?

Co z naszymi gimnazjami?

Wiele wątpliwości i obaw budzi zapowiadana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej likwidacja gimnazjów. O ile w miarę spokojni mogą być nauczyciele podstawówek i zespołów szkół, gdzie powstaną 8-letnie szkoły powszechne, o tyle powody do niepokoju mają nauczyciele gimnazjów, w Wyszkowie szczególnie Gimnazjum nr 2. – Ta ustawa rzeczywiście może pozbawić ich pracy. Likwiduje szkołę, w której uczą – przyznaje zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
zobacz więcej
skrzypczak
mrówka maj 2017
skrzypczak
fotobudka star