Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

Wydarzenia

Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków zawrze porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy chodnika wzdłuż drogi do Serocka.
Samorząd zaprojektuje, a GDDKiA wybuduje 4,2 km asfaltowego chodnika szerokości 2 m, od granicy miasta do ostatniej miejscowości gminy, przez Rybienko Nowe i Stare oraz Kręgi Nowe. – Asfaltowy, ponieważ kostka bardzo słabo sprawdza się w polu – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Nowosielski.
O budowę chodnika od lat starają mieszkańcy i sołtys Kręgów Nowych. Koszty wykonania projektu szacowane są na 75 tys. zł. - Ceny wykupów nie powinny być duże, jeśli mieszkańcy rozsądnie podejdą do tematu, bo to grunty rolne – dodaje burmistrz. – Jeśli w tym roku zamkniemy kwestię projektu, to niewykluczone, że w przyszłym roku fragment chodnika mógłby powstać. Jeśli nie uda się wykupić gruntów, to projekt będziemy etapować.
Nad podobnym porozumieniem gmina pracuje z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, zarządcą drogi do Pułtuska. Samorząd liczy, że uda się wybudować chodnik do Leszczydołu Starego. – Wstępnie deklarują budowę, jeśli gmina zaprojektuje – planuje Grzegorz Nowosielski.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Świetnie wiem, jak wygląda gżegżółka (foto)

Świetnie wiem, jak wygląda gżegżółka (foto)

Prawie 70 uczestników, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wyszkowskiego oraz węgrowskiego – zwycięzcy etapów gminnych, wzięło udział w etapie wojewódzkim XVII Wyszkowskiego Dyktanda. Autorzy dyktanda przygotowali dla młodzieży kilka ortograficznych pułapek, którymi mogły okazać się zdania typu: „Owi półżołnierze mieli na głowach granatowo-żólte niby-hełmy, na rękach różowe rękawice, na nogach buciory w kolorze jasnozielonego jarmużu.
Organizatorem konkursu od lat jest Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Tragiczny wypadek na polu

Tragiczny wypadek na polu

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 9 czerwca na terenie gminy Długosiodło. Podczas koszenia łąki od kosiarki rotacyjnej oderwał się jeden z noży i uderzył we właściciela pola. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała kierowcę ciągnika, miał w organizmie ponad promil alkoholu.
zobacz więcej
Przyszłość w ich rękach

Przyszłość w ich rękach

Dziesięć projektów zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Quad/Graphics „Rozwiń wiedzę projektowo”. Uczniowie szkół z Wyszkowa i Pułtuska chcą m.in. budować stację meteorologiczną, drukarkę 3D, wykrywacz metalu, systemy do tzw. inteligenego domu czy aplikację do zdalnego sterowania komputerem.
zobacz więcej
Dziewiętnasta inauguracja (foto)

Dziewiętnasta inauguracja (foto)

Wyszkowska filia Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku zainaugurowała uroczyście 22 października swój 19. rok akademicki. Jej mury opuściło już 4 tys. absolwentów.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
19.68% (597 głosów)
3.79% (115 głosów)
11.47% (348 głosów)
9.69% (294 głosów)
1.78% (54 głosów)
1.88% (57 głosów)
17.14% (520 głosów)
24.83% (753 głosów)
5.01% (152 głosów)
1.35% (41 głosów)
1.68% (51 głosów)
1.68% (51 głosów)
manhattan