Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

Wydarzenia

Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków zawrze porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy chodnika wzdłuż drogi do Serocka.
Samorząd zaprojektuje, a GDDKiA wybuduje 4,2 km asfaltowego chodnika szerokości 2 m, od granicy miasta do ostatniej miejscowości gminy, przez Rybienko Nowe i Stare oraz Kręgi Nowe. – Asfaltowy, ponieważ kostka bardzo słabo sprawdza się w polu – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Nowosielski.
O budowę chodnika od lat starają mieszkańcy i sołtys Kręgów Nowych. Koszty wykonania projektu szacowane są na 75 tys. zł. - Ceny wykupów nie powinny być duże, jeśli mieszkańcy rozsądnie podejdą do tematu, bo to grunty rolne – dodaje burmistrz. – Jeśli w tym roku zamkniemy kwestię projektu, to niewykluczone, że w przyszłym roku fragment chodnika mógłby powstać. Jeśli nie uda się wykupić gruntów, to projekt będziemy etapować.
Nad podobnym porozumieniem gmina pracuje z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, zarządcą drogi do Pułtuska. Samorząd liczy, że uda się wybudować chodnik do Leszczydołu Starego. – Wstępnie deklarują budowę, jeśli gmina zaprojektuje – planuje Grzegorz Nowosielski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Doniczki szkółkarskie, czyli jak rośliny przygotowują się do drogi

Doniczki szkółkarskie, czyli jak rośliny przygotowują się do drogi

Szkółka roślin, na przykład ozdobnych, to bardzo dobry pomysł na prosperujący biznes. Piękne okazy roślin to obecnie bardzo pożądane dobra: wiele osób poszukuje takich zielonych, naturalnych ozdób, które swoją obecnością podnoszą walory estetyczne przestrzeni, w których zostaną umieszczone. Interesujące, zadbane okazy z powodzeniem upiększą wiele wnętrz, zarówno te prywatne, jak i te o charakterze miejsc użytku publicznego.
zobacz więcej
Dwa wypadki w Kamieńczyku. Jedna osoba nie żyje (foto)

Dwa wypadki w Kamieńczyku. Jedna osoba nie żyje (foto)

Jedna osoba zginęła w wypadku samochodowym w Kamieńczyku, na drodze krajowej nr 62. Do zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym doszło we wtorek ok. godz. 6.20. Kilka godzin później na tej samej drodze, również w Kamieńczyku wydarzył się drugi wypadek.
zobacz więcej
Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

Bezpłatne badania mammograficzne będą wykonywane w mobilnej pracowni LUX MED w Wyszkowie 27 stycznia w godz. 11 - 17 za Urzędem Miejskim.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane