Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

Wydarzenia

Powstanie chodnik wzdłuż drogi do Serocka

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków zawrze porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy chodnika wzdłuż drogi do Serocka.
Samorząd zaprojektuje, a GDDKiA wybuduje 4,2 km asfaltowego chodnika szerokości 2 m, od granicy miasta do ostatniej miejscowości gminy, przez Rybienko Nowe i Stare oraz Kręgi Nowe. – Asfaltowy, ponieważ kostka bardzo słabo sprawdza się w polu – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Nowosielski.
O budowę chodnika od lat starają mieszkańcy i sołtys Kręgów Nowych. Koszty wykonania projektu szacowane są na 75 tys. zł. - Ceny wykupów nie powinny być duże, jeśli mieszkańcy rozsądnie podejdą do tematu, bo to grunty rolne – dodaje burmistrz. – Jeśli w tym roku zamkniemy kwestię projektu, to niewykluczone, że w przyszłym roku fragment chodnika mógłby powstać. Jeśli nie uda się wykupić gruntów, to projekt będziemy etapować.
Nad podobnym porozumieniem gmina pracuje z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, zarządcą drogi do Pułtuska. Samorząd liczy, że uda się wybudować chodnik do Leszczydołu Starego. – Wstępnie deklarują budowę, jeśli gmina zaprojektuje – planuje Grzegorz Nowosielski.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan