Powodzenia w nowym roku szkolnym! (foto)

Wydarzenia

Powodzenia w nowym roku szkolnym! (foto)

04.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
4 września uczniowie w całej Polsce weszli w nowy rok szkolny. - W szkołach dobrze znanych, ale rozpoczynających pracę w nowym systemie - podkreśliła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska podczas gminnej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Lucynowie.
Gospodyni szkoły dyrektor Urszula Gałecka powitała uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów wszystkich gminnych szkół, poczty sztandarowe i samorządowców, a szczególnie ciepło dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszaki, które rozpoczynają drogę edukacji: – Mam nadzieję, że w murach tej szkoły zaznacie samych dobrych rzeczy. Pragniemy, żebyście czuli się tu jak w drugim domu.
 - To szczególny rok. Jesteśmy już 8-letnią szkołą podstawową. Klasy I, IV i VII obejmuje reforma edukacji – przypomniała. O zaangażowanie zaapelowała do nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła jest przygotowana, a nowością jest ścieżka edukacyjno – przyrodnicza. – Niech nasza szkoła będzie szkołą, w której wiele się dzieje, nie tylko na lekcjach. Życzę siły, sukcesów i zadowolenia – dodała.
Życzenia złożyły również radna z Lucynowa Kazimiera Białek i zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. – Mam nadzieję, że spotkanie kolegów i koleżanek złagodził smutek z powodu zakończenia wakacji. Powodzenia w nowym roku szkolnym! – do uczniów zwróciła się Aneta Kowalewska.
Podobnie jak dyrektorzy placówek oświatowych na szkolnych uroczystościach, tak zastępczyni burmistrza zwróciła uwagę na szczególny charakter rozpoczynającego się roku szkolnego. – Otwieramy w naszych szkołach nowy etap. To szkoły dobrze znane, ale rozpoczynające pracę w nowym systemie. Przygotowania nie były łatwe. Tym bardziej dziękuję wszystkim państwu za to, że z dumą i spokojem możemy powiedzieć, że nasze szkoły są dobrze przygotowane – podkreśliła.
Dobrze przygotowani są nauczyciele. Gminne rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do wręczenia awansów na stopień nauczyciela mianowanego: Karolowi Wołynce z SP3, Gabrieli Fidurze z Przedszkola nr 1, Kindze Kajmie i Katarzynie Skoczeń z SP1, Kamilowi Gajewskiemu z SP5 oraz Milenie Rudnickiej z SP w Rybnie.
 
Aga, jesteś wielka!
- tak dyrektorzy szkół pożegnali byłą już dyrektor Gimnazjum nr 2 Agnieszkę Deptułę: – Serdecznie ci dziękujemy. Po raz ostatni uściskamy cię jako dyrektora, ale jesteś i będziesz naszą wspaniałą koleżanką.
Agnieszkę Deptułę uścisnęła również jej następczyni, nowa dyrektor reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4 Ewa Runo.
Do podziękowań przyłączyła się zastępczyni burmistrza. – Pani Agnieszka będzie metodykiem, więc w dalszym ciągu będzie się z państwem spotykała – dodała.
- Dziękuję za 10-letni okres współpracy. Mogłam się od was wiele nauczyć – za wzruszające pożegnanie podziękowała Agnieszka Deptuła.
Jak większość szkolnych uroczystości, tak i tę zakończyła część artystyczna. Uczniowie SP w Lucynowie poświęcili ją rocznicy wybuchu II wojny światowej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość