Poważne wątpliwości, czy demokracja w Polsce ma się dobrze (foto)

Wydarzenia

Poważne wątpliwości, czy demokracja w Polsce ma się dobrze (foto)

07.10.2019
autor: Redakcja
Taśmy ministra rolnictwa, nadmierna biurokracja, zniesienie podatku dochodowego i „wiernopoddańcza polityka PiS-u w stosunku do amerykańsko-żydowskiego lobby światowego” - to tematy poruszane podczas konferencji zorganizowane przez kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.
 
Konferencję na pl. Miejskim, 3 października, rozpoczął numer 1 na liście Konfederacji Krzysztof Tołwiński: - Mamy bardzo poważne wątpliwości co do tego, czy demokracja w Polsce ma się po pierwsze dobrze. Po drugie, biorąc pod uwagę tę kampanię parlamentarną, bardzo się dziwimy formacji Prawo i Sprawiedliwość, która odwołuje się do najwyższych wartości Bóg, honor, ojczyzna - w naszej opinii zdecydowanie je profanując. Odwołuje się także do pojęcia żołnierzy wyklętych. My i, mam nadzieję, większość społeczeństwa podziela postawę po 45 r., która wbrew wszystkiemu, wbrew Zachodowi, Wschodowi powiedziała „nie”. Jak można się dzisiaj odwoływać do tych wartości i jednocześnie w formie neobolszewickiej zadawać publiczną śmierć Polakom, ludziom także stojącym przed państwem, którzy bronią wartości narodowych, bronią gospodarki. Dzisiaj Konfederacja zdecydowanie mówi „nie”. Nie neobolszewizmowi, który wprowadza PiS, nie kryptoscojalizmowi, niszczeniu gospodarki rynkowej, z którą mamy do czynienia w formie rozdawnictwa, niszczeniu finansów publicznych. Stawiamy tezę, że w niedługim czasie wszyscy będziemy musieli słono za to zapłacić.
Krzysztof Tołwiński odniósł się do ujawnionego przez niego nagrania, na którym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski beszta regionalnych dyrektorów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: „Ktoś, kto przyszedł do agencji restrukturyzacji, szczególnie z rekomendacji politycznej Prawa i Sprawiedliwości, a chyba wszyscy jesteście z tej rekomendacji, ma być sprawny i ma być lepszy od tych, których zastąpiliście. Wymagania od ludzi PiS-u są dużo większe niż wobec tych, którzy byli tu kiedyś.
- Akurat to się działo w kwestii jednej instytucji rolniczej, ale należy wskazać, że w każdej materii PiS tak samo kłamie, jak pan minister Ardanowski w kwestii wykorzystania środków unijnych, miliardów złotych, które prawdopodobnie przepadną, w kwestii organizacji instytucji, partyjniactwa i zawłaszczania przez PiS-owskie kolesiostwo tych instytucji, a szczególnie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - komentował kandydat Konfederacji. - Zapowiadamy jedno: w instytucjach, które są w układzie rolnictwa, likwidację do 1/3 tych chorych, rozbudowanych tzw. agencji i powołanie normalnej służby rolnej, dobrze opłacanej, wydolnej. To jeden z filarów naszej kampanii: połączenie rolnictwa z konsumentem, bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo żywnościowe. Mamy pięć instytucji różnego typu, które badają naszą żywność, próbują lub udają, równie nieudolnych. Jesteśmy społeczeństwem na masową skalę poprzez żywność przetworzoną truci. Naszym postulatem jest powołanie Agencji Bezpieczeństwa Żywnościowego, oczywiście znacznie skromniejszej personalnie, ale wydolnej.
O nadmiernej biurokracji, ograniczającej rozwój gospodarczy, mówiła kandydatka z Wyszkowa, Beata Jończyk: - Kiedy wprowadza się nowe przepisy, to rzuca się obywatelom kłody pod nogi. Urzędnicy, zamiast organizować nam w jakiś sposób życie i wspomagać postęp gospodarczy, to tak naprawdę go ograniczają, utrudniają i komplikują. Bardzo istotne jest uproszczenie przepisów. Na dziś są niezrozumiałe i mało kto się orientuje. Jest ich o dużo za dużo. 
- Rozwijanie programów socjalnych niszczy naszą gospodarkę, demotywuje ludzi chętnych do pracy, ponieważ muszą płacić słone podatki. Nie chcemy płacić kary grzywny w postaci podatku dochodowego za naszą pracę - dodał Bartłomiej Bryk. - Mówi się o ściąganiu osób, które wyjechały za granicę. W jaki sposób ich przekonamy? Zostają tutaj ci wspierani przez państwo za lenistwo. Planujemy zrobić największe w Polsce cięcie podatków. 1000 plus dla każdego obywatela pracującego. Zniesienie podatku dochodowego. Zerowy PIT. Paliwo po 3 zł. To nakręci naszą gospodarkę.
Z kolei Roman Składanowski odniósł się do odsłanianego w tym czasie pomnika pamięci Żydów wygnanych z Długosiodła na początku II wojny światowej. - Wątek żydowskości w tej chwili nabrał takiego rozmachu w aspektach i ekonomicznych, i ideowych, że to przerasta ludzkie pojęcie. 29 lat temu w Wyszkowie, na miejscu dawnej synagogi pobudowano oficjalną melinę, sklep monopolowy całodobowy. Istniał przez 25 lat. Publicznie wtedy protestowałem jako chrześcijanin, że to nieprzyzwoitość, żeby tak zdeprecjonować, splugawić pamięć. Nie spotkałem się żadnym głosem poparcia. W ubiegłym roku mieliśmy w Wyszkowie odsłonięcie pomnika poświęconego ostatniemu burmistrzowi Wyszkowa w latach 30. Ciekawa postać, bardzo zaangażowana, aktywna, zasłużona, a jednocześnie Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, jedyny wyszkowianin. Na spotkaniu konsultacyjnym przedstawiciele PiS-u protestowali przeciwko temu pomnikowi, ponieważ to pomnik żydowski. Minął rok, pomnik powstał, ludzie go odwiedzają, przyjeżdżają różne grupy żydowskie. W tej chwili mamy do czynienia z odwróceniem trendu. W Porębie znaleziono kogoś, kto miał jakieś zasługi, pomógł jakiemuś Żydowi, odsłonięto wielką tablicę. Pierwszy nasz powiatowy PiS-owiec lansuje się do zdjęcia. Czy każda wieś, w której byli Żydzi, w Wyszkowie też była połowa Żydów, będzie pomniki wystawiać tej grupie? Chyba nie o to chodzi. Tu się narzuca jednocześnie wiernopoddańcza polityka PiS-u w stosunku do amerykańsko-żydowskiego lobby światowego. Jak kiedyś minister obrony narodowej porównał naszą politykę zagraniczną do robienia laski Ameryce, to w tej chwili tak się podkładamy, że to przerasta ludzkie pojęcie. O bardzo merkantylnym wymiarze ustawy 447 szkoda nawet mówić. Szykujemy się na pozbawienie naszego majątku prawnie przez nasze władze przekazywanego do dyspozycji ludzi, którzy nie są następcami prawnymi ludzi, którzy tak tragicznie zginęli.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020